Wings For Life już w niedzielę. Wśród uczestników prawie 8 tysięcy Polaków

W niedzielę, 9 maja o godzinie 13:00 ruszy 8. edycja Wings For Life. Podobnie jak w ubiegłym roku, z powodu pandemii COVID-19 uczestnicy będą uciekać przed wirtualną ruchomą metą biegnąc z aplikacją mobilną. Startować można w dowolnej lokalizacji np. na swojej ulubionej trasie. Biegowych emocji w słuchawkach dostarczą komunikaty wypowiadane głosem m.in. Adama Małysza.

W drugi weekend maja strona internetowa wydarzenia zamieni się w centrum relacji na żywo z globalnej rywalizacji. Polskę będą reprezentować utytułowani zawodnicy. Do startu w Warszawie szykuje się Bartosz Olszewski, zwycięzca biegu w Polsce, Kanadzie i Mediolanie i Dariusz Nożyński (trofeum w Polsce i USA).

W Łodzi o zwycięstwo powalczą Dominika Stelmach, globalna rekordzistka, zwyciężczyni biegu na 4 różnych kontynentach i Tomasz Osmulski, triumfator ostatniego biegu w Poznaniu. W Wielkopolskim Parku Narodowym z drużyną wystartuje Grzegorz Urbańczyk, zwycięzca pierwszej edycji w 2014 roku.

fot. Dorota Szulc

Świat nadal potrzebuje trochę czasu, by wrócić do normalności. Wings for Life World Run po raz drugi wystartuje wyłącznie dzięki aplikacji mobilnej, ale zadbamy, by uczestnicy poczuli atmosferę jedności i wspólnie mogli przeżywać biegowe emocje, których tak bardzo już wszystkim brakuje – zapewnia Paweł Januszewski, dyrektor sportowy Wings for Life World Run.

Wśród ponad 100 tysięcy osób z całego świata planujących udział w Wings For Life w tym roku znajduje się około 7,8 tysiąca Polaków. Zapisy będą otwarte do 9 maja na www.wingsforlifeworldrun.com. Opłata za start w App Run wynosi 70 zł i w całości przeznaczana jest na badania Fundacji Wings for Life, które mają pomóc w wynalezieniu metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

Gdzie pobiegnie Małysz?

Polacy wezmą udział w imprezie również poza granicami kraju. W Pakistanie, podczas trekkingu w stronę Laila Peak, symbolicznie do biegu dołączy Andrzej Bargiel. W Chamonix we Francji wystartuje Beata Sadowska.

Start za granicą planuje również Adam Małysz, znany wszystkim uczestnikom jako „Kapitan Wąs” – kierowca Samochodu Pościgowego. Lokalizacja jego biegu pozostaje na razie niespodzianką i ma zostać ujawniona dopiero podczas sobotniego livestreamu na Facebooku Wings for Life World Run, który odbędzie się w sobotę, 8 maja o godzinie 10:00.

Poza aspektem sportowym, charytatywne wydarzenie dostarczy mnóstwa pozytywnych emocji i wzruszeń. W sześciu lokalizacjach w całej Polsce do biegu staną uczestnicy w egzoszkieletach. Udział zapowiedział para-kolarski Mistrz Świata Arkadiusz Skrzypiński.

W Ciechocinku na wózku inwalidzkim dołączy Katarzyna Ginalska-Wojtaszek, prezes fundacji Jedyna Taka. W Szczecinie kibicować będzie można Monice Pyrek, która pobiegnie z jednym ze zwycięzców konkursu zorganizowanego przed startem. Drugiemu towarzyszyć będzie kierowca rajdowy, Kuba Przygoński.

Będą uciekać przed ruchomą metą

Ruchomą linię mety Wings For Life  wyznacza Samochód Pościgowy wyruszający 30 minut po starcie uczestników. Biorący udział mogą przebiec 5 km, półmaraton, a nawet pokonać dystans ultra.

Od pierwszej edycji Wings for Life World Run w 2014 roku, w biegu uczestniczyło 700 tysięcy osób, reprezentujących 195 narodowości, a fundacja zgromadziła prawie 30 milionów euro. Ufundowane terapie już teraz zaczynają przynosić pierwsze rezultaty.

Źródło: Wings For Life

fot. Filip Nagy