11. PKO Poznań Półmaraton wystartował z zapisami

Od dziś można się zapisywać na 11. edycję PKO Poznań Półmaraton, która odbędzie się 15 kwietnia 2018 roku. Uruchomione właśnie internetowe zapisy potrwają do 14 kwietnia, pod warunkiem że wcześniej nie zostanie przekroczony limit 14 000 opłaconych pakietów startowych. Zgłoszenia do biegu można dokonać za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej halfmarathon.poznan.pl.

Obecna cena za pakiet startowy obowiązująca do dnia 28 lutego wynosi 90 zł. Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla osób, które przebiegły wszystkie dotychczasowe edycje poznańskiego półmaratonu, zwalniając je z opłaty startowej w 11. PKO Poznań Półmaratonie. Bezpłatny udział w przyszłorocznym biegu mają również te osoby, które zajęły w 10. PKO Poznań Półmaratonie miejsca od I do III w kategoriach wiekowych. Udział w kwietniowych zawodach to również okazja do tego, by otrzymać 20% rabatu na opłatę startową w 19. PKO Poznań Maratonie, który odbędzie się 21 października przyszłego roku.

Start zlokalizowany będzie w okolicy Międzynarodowych Targów Poznańskich, a trasa posiadać będzie atest IAAF, AIMS oraz PZLA. Trasa półmaratonu jeszcze nie została ustalona, ale na pewno przebiegnie centralnymi ulicami Poznania i zakończy się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Uczestników 11. PKO Poznań Półmaratonu obowiązywać będzie limit czasowy, którzy organizatorzy ustalili na 3 godziny.

10. edycję PKO Poznań Półmaraton ukończyło 10 398 zawodników. Najszybszym na mecie okazał się Marcin Chabowski, który dystans 21,097 km pokonał w czasie 1:03:16. Wśród kobiet triumfowała Karolina Nadolska, która z wynikiem 1:09:54 pobiegła szybciej niż rekord Polski na tym dystansie (1:10:06). Rekordowy wynik Nadolskiej jednak ostatecznie nie został uznany jako nowy rekord kraju. Powodem takiej decyzji był brak sędziów podczas tych zawodów. Ponadto start ten nie znajdował się w kalendarzu PZLA, co uniemożliwiło zatwierdzenie oficjalnego wyniku. 

Więcej informacji o 11. PKO Poznań Półmaratonie na stronie halfmarathon.poznan.pl lub na Facebooku

Regulamin 11. PKO Poznań Półmaratonu 

Fot. Poznań Maraton