6. PKO Półmaraton Solidarności ruszył z zapisami

 
PKO Półmaraton Solidarności w Lublinie zadebiutował na rynku biegów ulicznych w Polsce w 2013 roku i od razu stał się jedną z najpopularniejszych tego typu imprez w Środkowo-Wschodniej Polsce. „W 2017 roku zawodnicy uznali nasz bieg za najlepiej zorganizowaną imprezę z atrakcyjnie przygotowaną metą w hali Targów Lublin S.A. – partnerem biegu.” – mówią organizatorzy.
6. edycja PKO Półmaratonu Solidarności odbędzie się w sobotę, 2 czerwca 2018. Trasa posiadająca atest PZLA wytyczona została centralnymi arteriami miasta Świdnika i Lublina, a start biegu zaplanowano o godz. 9:00 sprzed Bramy Głównej WSK PZL-Świdnik. W ramach imprezy zaplanowanych jest szereg wydarzeń towarzyszących. W sobotę, 2 czerwca, w centrum Lublina wystartuje 26. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”. Odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży na dystansie 3000 m. Strefa Biznesu na hali targowej przy ul. Dworcowej wypełni się biegaczami i reprezentantami lubelskich firm. Powstanie miasteczko biznesowe z atrakcjami dla całych rodzin. To właśnie z myślą o rodzinach i milusińskich w Parku Ludowym odbędą się biegi łąkowe, ze sztandarowym biegiem – sztafetą z bocianem.
Dla biegaczy przygotowano bezpłatny parking, depozyt, pamiątkowe zdjęcie z mety, pasta party, poczęstunek na mecie, bezpłatne masaże, prysznice, szatnie, bezpłatny transport do strefy startu. Imprezę poprowadzi Tomasz Jasina – dziennikarz sportowy TVP. – A w upalną lubelską noc kolejna edycja zjawiskowego wydarzenia Noc KULTURY. Zaplanujcie udział w naszym biegu w swoim kalendarzu. Zarezerwuj nocleg i zostań z nami na dłużej. Naprawdę warto być w czerwcu w Lublinie – zachęcają organizatorzy 6. PKO Półmaratonu Solidarności.
Na biegaczy czeka 1000 przygotowanych pakietów startowych. Opłata startowa do 31 stycznia wynosi 50 zł, po tym terminie będzie sukcesywnie rosła do ceny 100 zł w dniu zawodów. Limit czasowy na pokonanie dystansu 21,097 km organizatorzy ustanowili na 3 godziny.
Organizatorami 6. PKO Półmaratonu Solidarności są: Region Środkowo-Wschodni NSZZ “Solidarność” i Fundacja “Ruchu Solidarności Rodzin”
źródło: pkopolmaratonsolidarnosci.pl