Jubileuszowy 10. PKO Silesia Marathon ruszył z zapisami

Można już rejestrować się na na jubileuszową, 10. edycję PKO Silesia Marathon. Zawody rozegrane zostaną 7 października 2018 roku. Do startu maratonu pozostało niecałe 300 dni i warto już dziś podjąć decyzję o udziale w tym wyjątkowym biegu, którego trasa poprowadzona zostanie przez cztery śląskie miasta, a metą będzie bieżnia największego stadionu lekkoatletycznego w Polsce – Stadionu Śląskiego.

Tegoroczny PKO Silesia Marathon wzbudził u biegaczy wiele pozytywnych emocji za sprawą mety zlokalizowanej na Stadionie Śląskim. Finisz po długim maratońskim biegu na arenie z tysiącami dopingujących kibiców, na długo zapadł w pamięci wszystkich uczestników. Dla wielu biegaczy, marzeniem jest ukończenie maratonu w taki sposób. Teraz będą mogli swoje marzenie spełnić, bowiem organizatorzy PKO Silesia Marathonu uruchomili właśnie internetową rejestrację na jubileuszową, 10 edycję biegu.

– Przed nami okres świąteczny i Nowy Rok – to okres, w którym składamy sobie wiele życzeń, również tych związanych z realizacją marzeń. Dla wielu aktywnych osób takim marzeniem na pewno jest ukończenie biegu maratońskiego. Uruchamiając zapisy, dajemy możliwość startu w jednym z największych biegów ulicznych w Polsce, a na pewno w największym wydarzeniu sportowym w regionie – powiedział Bohdan Witwicki, pomysłodawca i organizator PKO Silesia Marathon.

Zapisy na przyszłoroczną edycję PKO Silesia Marathonu trwają na stronie biegu silesiamarathon.pl i wciągu kilku godzin zarejestrowało się już blisko 200 maratończyków. Warto skorzystać z najniższej opłaty startowej a dodatkowo organizatorzy przygotowali specjalną świąteczną promocję „na start”, która obowiązuje do 10 stycznia. Limit uczestników wynosi 4000 zawodników.

Tak jak podczas tegorocznego biegu, tak i w przyszłym roku uczestnicy 10. PKO Silesia Marathon przemierzą aż cztery miasta Górnego Śląska: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, z metą zlokalizowaną na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Ponieważ z roku na rok rośnie frekwencja tej imprezy, organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu startów biegów towarzyszących, tak by w jak najbardziej komfortowych warunkach zapewnić start biegaczom królewskiego dystansu. Informacje o starcie półmaratonu podane zostaną pod koniec lutego 2018.

9. PKO Silesia Marathon ukończyło 1810 zawodników i zawodniczek. Najszybciej z królewskim dystansem poradził Damian Pieterczyk  z Olsztyna, który na mecie osiągnął czas 2:23:36. Najszybszą zawodniczką została Patrycja Włodarczyk z Jaworzna, która linię mety przekroczyła z wynikiem 2:49:02.

Więcej informacji na stronie silesiamarathon.pl