Ruszyły zapisy na H2O Półmaraton we Wrocławiu

H2O Półmaraton
8 kwietnia 2018 r. o 9 rano wystartuje druga edycja niezależnego ulicznego półmaratonu we Wrocławiu. Ruszyły zapisy na H2O Półmaraton, czyli wyścig po jednej z najbardziej płaskich atestowanych tras w Polsce.
Czy trasa rzeczywiście jest tak szybka? To pytanie należy zadać ponad siedmiuset osobom, które wystartowały rok temu na terenach wodonośnych i zalewowych Wrocławia. Niewątpliwy atut to ucieczka od zgiełku miasta z jednoczesnym zachowaniem płaskiej asfaltowej trasy. Jej szczegółowy przebieg jest jeszcze ustalany, pewne jest za to, że tym razem omijamy kostkę brukową za mostem Oławskim.
Start ponownie na ulicy Niskie Łąki we Wrocławiu przy boiskach Oławka. Osoby, które chcą spróbować swoich sił i zdobyć wyjątkowy medal (do kolekcji, kolejna wrocławska wieża ciśnień) mogą się już zapisywać. Na mecie biegu każdy zawodnik, będzie też mógł skorzystać z pomocy wykwalifikowanych masażystów z Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu.
Zapisy
Elektroniczne zapisy na H2O Półmaraton prowadzone są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie www.h2opolmaraton.pro-run.pl. Korzystając z tej formy zapisów będzie się można zgłaszać do biegu do 04.04.2018r. do godziny 24:00. Osobiste zapisy przyjmowane będą od 7.04.2018 do 08.04.2018 r. w biurze zawodów.
Nie warto jednak czekać z zapisami do ostatniej chwili, bo liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 1500 osób. Udział w zawodach jest płatny i w zależności od terminu zgłoszenia opłata wpisowa wynosi:
  • do 31.12.2017 r. – 39 zł
  • do 31.01.2018 r. – 49 zł
  • do 25.03.2018 r. – 59 zł
  • do 08.04.2018 r. – 100 zł
Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy w atrakcyjnym worku sportowym, a po przebiegnięciu linii mety pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny.
Trasa
Dla zawodników organizatorzy H2O Półmaratonu przygotowali niezwykle szybką i płaską trasę. Do pokonania jest jedna pętla czyli 21,097 km. Trasa asfaltowa z atestem PZLA. Start i meta przy ul. Niskie Łąki, przy obiektach sportowych MCS Wrocław. Startujemy w kierunku ulicy Krakowskiej. Następnie trasa zostanie poprowadzona w kierunku Mokrego Dworu, Trestna, Mostu Grunwaldzkiego by następnie powrócić w to samo miejsce startu. UWAGA! Obecny przebieg trasy jest orientacyjny. Jej szczegółowy przebieg zostanie dopiero ogłoszony.źródło: pro-run.pl