Wystartowały zapisy do czwartej edycji TriCity Trail!

TriCity Trail
Górskie bieganie „nad morzem”? To możliwe! Od 2015 roku na trasie z Gdańska do Wejherowa organizowany jest bieg TriCity Trail. Nieco ponad 80 km poprowadzone ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego to wyzwanie nawet dla wprawionych ultrasów – ponad 30 podbiegów i podejść wymaga bardzo roztropnego rozłożenia sił. Dla mniej doświadczonych organizatorzy przygotowali dystans Maraton+, a dla wielbicieli rywalizacji drużynowej – nowość – Sztafetę 80 km +. Impreza odbędzie się 8 lipca 2018. Zapisy już trwają.
Dystans ultramaratonu TriCity Trail to nieco ponad 80 km. Przewyższenia wynoszą +1710/-1820. Limit czasu na pokonanie trasy to 13 godzin. W edycji 2017 zwycięzcami zostali Sebastian Sikora z Gdyni (czas 6:46:14) oraz Małgorzata Pazda-Pozorska z Kobylnicy (jej wynik to 7:36:46). 
TriCity Trail Maraton+ to dystans, który miał swój debiut w 2017 roku. Na 47 km na zawodników czekają przewyższenia +1000/-1100m. Limit czasu na pokonanie trasy z Gdyni do Wejherowa wynosi 7,5 godziny. Najlepszymi w pierwszej edycji biegu okazali się Kamil Leśniak z Torunia (czas 3:32:55) oraz Dorota Kaczmarek ze Straszyna (4:34:43).
Nowością w roku 2018 będzie Sztafeta poprowadzona na trasie biegu ultra – 80 km +. Drużyny będą składać się z czterech osób. – Składy sztafet mogą być zupełnie dowolne – męskie, damskie bądź mieszane. Zmiany będą odbywać się na punktach odżywczych, a więc uczestnicy rywalizacji będą mieć do pokonania różne dystanse – kolejno 19 km, 16 km, 20 km i 27 km. Dodatkową trudnością będzie konieczność zorganizowania transportu na start poszczególnych etapów we własnym zakresie – wyjaśnia Piotr Bętkowski, jeden z organizatorów TriCity Trail. – Tego typu rywalizacja jest w Polsce w zasadzie niespotykana, więc trudno ocenić, jakie będzie zainteresowanie, aczkolwiek mamy przeczucie, że pomysł chwyci
Trzecim dystansem indywidualnym jest przełajowy TriCity Trail Półmaraton, rozgrywany na pętli w okolicy Wejherowa. W edycji 2017 zwyciężył Rafał Kołodzik z Luzina (jego czas to 1:21:13). Wśród kobiet wygrała Monika Rolbiecka (wynik zwyciężczyni to 1:34:23). Zapisy do półmaratonu ruszą 17 stycznia.
Podczas TriCity Trail organizowane są również zawody dla dzieci i młodzieży – TriCity Trail Junior – na dystansach od 300 m do 2 km. Elektroniczna rejestracja rozpocznie się 17 stycznia.
W poprzedniej edycji TriCity Trail wzięło udział blisko 800 uczestników. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport Dla Każdego – organizator największego cyklu biegowego w Polsce – CITY TRAIL, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się też na profilu imprezy na Facebook’u.


Fot. Piotr Dymus
źródło: citytrail