Ruszyły zapisy na XVI Bieg ulicą Piotrkowską Rossman Run

 

16 stycznia ruszyły zapisy na 16. edycję Biegu Ulicą Piotrkowską Rossman Run. Impreza z roku na rok zdobywa coraz większość popularność, dlatego organizatorzy zdecydowali się podnieść limit uczestników. Na 10 kilometrowej trasie będzie mogło pobiec 6 000 osób. Bieg odbędzie się 26 maja, tydzień wcześniej na trasie Mini Biegu sprawdzą się najmłodsi.
 
Każda kolejna edycja Biegu Ulicą Piotrkowską przyciąga do Łodzi coraz więcej uczestników. W 2017 roku na starcie biegu stawiło się prawie 4,5 tysiąca zawodników i zawodniczek z całej Polski oraz z zagranicy. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu, organizatorzy podjęli decyzję o zwiększeniu limitu uczestników, którzy będą mogli wziąć udział w imprezie.
W tym roku powiększamy liczbę pakietów startowych. Zakładamy, że będzie to 6 000 osób. Po raz pierwszy nie zmieniamy trasy, ponieważ sporo remontów za nami. Będziemy mogli na niej pokazać coraz więcej wyremontowanych kamienic i coraz piękniejszą Łódź. Co ciekawe, w ostatniej, szóstej strefie, będzie można przebiec ulicę Piotrkowską razem z przewodnikiem. – mówił Jacek Chmiel, dyrektor sportowy Biegu.

Limit uczestników został zwiększony, ale nie zmieniła się kwota wpisowego. Do 31 stycznia obowiązuje promocyjna cena w wysokości 40 zł. W pakiecie startowym każdy biegacz otrzyma m.in. koszulkę, napoje i prezenty od sponsorów. Nie zmieni się również trasa biegu. Zawodnicy wyruszą z ul. Nowomiejskiej. Po 5 km biegacze pojawią się przy Białej Fabryce, stamtąd pobiegną Piotrkowską z powrotem do Nowomiejskiej.
Nowością podczas 16. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run będzie utworzenie specjalnej grupy turystycznej o nazwie „Biegam i zwiedzam Łódź”. To propozycja dla tych wszystkich biegaczy, którzy chcą się dobrze bawić i zarazem poznać historię włókienniczego miasta. Biegowym przewodnikiem po trasie będzie Agnieszka Forzpańczyk, geograf, pilot wycieczek i wieloletni przewodnik po Łodzi. Podczas biegu będzie opowiadała o najciekawszych obiektach mijanych po drodze, opowie o początkach rozwoju miasta, będzie też muzyka filmowa iście z czasów Ziemi Obiecanej oraz wiele niespodzianek, a wszystko w tempie turystycznym.

Tegoroczna edycja biegu będzie okazją do świętowania dla tytularnego sponsora imprezy, który od 25 lat działa w Polsce. W związku z tą rocznicą planowane są dodatkowe atrakcje. – Pod koniec maja będziemy obchodzić jubileusz 25-lecia Rossmanna w Polsce. W związku z tym przygotujemy specjalne nagrody. Bardzo się cieszę, że Rossmann od sześciu lat jest tytularnym uczestnikiem tego przedsięwzięcia. W całej Polsce mamy 1200 sklepów, w których reklamujemy tę imprezę. Weźmie w niej udział m.in. 400 – 500 naszych pracowników z Polski, Czech, Niemiec i Węgier – powiedział Marek Maruszak, prezes Rossmann Polska.
Bieg główny na dystansie 10 kilometrów odbędzie się 26 maja, z kolei na 20 maja zaplanowano Mini Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. W tym roku postanowiono zwiększyć liczbę kategorii wiekowych, dzięki czemu większość dzieci będzie mogła rywalizować ze swoimi rówieśnikami a nie w biegach łączonych. Zapisy do biegów dla dzieci ruszą w marcu.

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossman Run ma także wymiar charytatywny. W ubiegłym roku organizatorzy przekazali Fundacji Gajusz około 20 tys. zł. Teraz również jedna z fundacji otrzyma wsparcie. Zapisy na stronie: www.biegpiotrkowska.pl.

 

Fot. Facebook/BiegUlicaPiotrkowska