New Balance Bieg na Piątkę już w niedzielę. Dlaczego warto w nim wystartować?

New Balance Bieg na Piątkę, towarzyszący Warszawskiemu Półmaratonowi Pokoju, odbędzie się już w niedzielę, 27 marca. Biegacze, którzy jeszcze nie zaplanowali swojego weekendu, wciąż jeszcze mogą dołączyć do tego wydarzenia. Poznaj 5 powodów, dla których warto rozpocząć nowy sezon od sprawdzianu na piątkę.

Warszawa przywita pierwszy wiosenny weekend na biegowo. Ulicami stolicy pobiegnie ponad 10 tysięcy osób w ramach Warszawskiego Półmaratonu Pokoju oraz New Balance Biegu na Piątkę. Szczególnym wydarzeniem będzie właśnie krótszy bieg, który po raz pierwszy odbędzie się w takiej formule przy okazji Półmaratonu Warszawskiego. Wciąż jeszcze jest możliwość wzięcia udziału w tym wyjątkowym biegu. A dlaczego warto to zrobić?

1. Staniesz się częścią wyjątkowego wydarzenia

Niedziela, 27 marca 2022 r. będzie świetną okazją do powitania wiosny na biegowo w Warszawie. Tego dnia razem z New Balance Biegiem na Piątkę wystartuje Warszawski Półmaraton Pokoju. To sprawia, że od samego rana, aż do godzin popołudniowych stolica będzie także centrum biegowej Polski. New Balance Bieg na Piątkę wystartuje o godz. 13:00, a uczestnicy pobiegną atrakcyjną trasą w samym sercu Warszawy. Meta zostanie zlokalizowana w Multimedialnym Parku Fontann, gdzie swoje zmagania będą kończyć także uczestnicy półmaratonu.

2. Piątka to dystans to dystans dla każdego!

Spośród biegów ulicznych, dystans 5 kilometrów jest chyba najbardziej wdzięczny dla szerokiego grona osób. Wszystko dlatego, że to najbardziej uniwersalna propozycja, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. To idealne wyzwanie także dla tych, którzy chcą zadebiutować w imprezie biegowej. Biorąc pod uwagę limit czasu wynoszący aż 45 minut, dystans można bez większych problemów pokonać nawet marszobiegiem. Jeżeli zatem chcesz poczuć wyjątkowy klimat dużej, zorganizowanej imprezy biegowej – to idealna okazja.

3. Naprawdę szybka trasa

Osoby, które w bieganiu szukają przede wszystkim sportowych emocji i zaspokojenia swojej ambicji, na pewno docenią wyjątkową trasę New Balance Biegu na Piątkę. Jest wyjątkowo szybka dzięki niewielkiej liczbie zakrętów, które nie są ostre i nie wymagają zwalniania tempa biegu. Tak naprawdę do pokonania mamy cztery długie proste, z czego najdłuższa prowadzi do mety. Dodatkowej prędkości nada biegaczom długi bieg w środkowej części trasy, pozwalający utrzymać, a nawet podkręcić tempo w kluczowym momencie wyścigu na 5 km. Jeżeli chcesz ustanowić życiówkę, to jest właściwy czas i miejsce.

5. Pokojowy manifest i realne wsparcie

Tegoroczna edycja Warszawskiego Półmaratonu Pokoju oraz New Balance Biegu na Piątkę ma szczególny charakter, co znalazło odzwierciedlenie w nazwie głównej imprezy. Co istotne, pokojowy wymiar nie ma tylko charakteru deklaratywnego i symbolicznego, ale przekłada się na realne działania i pomoc dla osób dotkniętych wojną. W trakcie funkcjonowania biura zawodów będzie prowadzona zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla ponad 1,5 tysiąca osieroconych dzieci z Ukrainy w wieku od 3 do 18 lat, dla których tymczasowym domem stał się Hotel OSSA w Rawie Mazowieckiej.

W biurze spotkasz też wolontariuszy Stowarzyszenia Samorządów Euroregion Roztocze, którzy zbierać będą fundusze na zapewnienie szybkiego wsparcia medycznego i zakup niezbędnych środków medycznych dla trzech szpitali w Ukrainie. W niedzielę 27 marca pobiegniemy zjednoczeni z silnym, pokojowym przesłaniem.

6. Tętniące życiem Miasteczko Biegacza

Finisz biegu w Multimedialnym Parku Fontann, to nie tylko piękna, malownicza okolica, ale także wyjątkowe Miasteczko Biegacza. Uczestnicy New Balance Biegu na Piątkę oraz Półmaratonu Warszawskiego będą mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych z myślą właśnie o nich jak i o kibicach. Znajdą się tam m.in strefy relaksu z leżakami, konkursy i atrakcje z cennymi nagrodami. Będzie to doskonała okazja, by wygrać sportowego smartwatcha od Amazfit. Wiele konkurów, zabaw i atrakcji przewidziano także dla najmłodszych. Właśnie z myślą o nich powstanie również specjalny tor przeszkód dla dzieci. Ciekawostką będzie również możliwość sprawdzenia poziom nawodnienia swojego organizmu.

Powodów, dla których warto wystartować w New Balance Biegu na Piątkę jest znacznie więcej niż te opisane powyżej. Jednak nawet na ich podstawie widać, że impreza będzie pełna atrakcji, wyjątkowych emocji i przez cały czas będzie panować szczególna atmosfera.

– Bez względu na to, czy chcesz pobić rekord życiowy, złamać określoną barierę czasową, np. 20 minut, czy po prostu poczuć atmosferę wielkiego biegowego święta i świetnie się bawić – chcemy żebyś do nas dołączył. W tym roku wiosna startuje w Warszawie. Wystartuj razem z nią! – zachęcają organizatorzy.

Zapisy na bieg wciąż trwają na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com/pl

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski