Trwają zapisy do Pyrzyckiej Szybkiej Dychy. Organizatorzy zaprezentowali koszulkę oraz medal

 

Biegacze, którzy szykują się do sezonu startowego i nie mogą doczekać się już wiosennych półmaratonów, maratonów, czy zawodów biegowych w ogóle, które czekają w 2018 roku, mogą sprawdzić się już 18 marca i rozpocząć sezon startem w Pyrzyckiej Szybkiej Dyszce. Organizatorzy przygotowali biegi na dystansie 10 oraz 5 kilometrów. Zapisy wciąż trwają, na listach startowych jest już ponad 600 uczestników a do końca stycznia obowiązuje najniższa opłata startowa. 
 
Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich biegaczy oraz kibiców do wzięcia udziału w drugiej edycji wyjątkowej imprezy biegowej w Zachodniopomorskiem, jaką niewątpliwie jest Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR. Proponują mocne otwarcie sezonu na szybkiej trasie w Pyrzycach (koło Szczecina), gdzie każdy ze startujących będzie mógł sprawdzić swoje przygotowanie do nowego sezonu i wystartować na jednym z dwóch dystansów – 10 km lub 5 km i to zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.
W pierwszej edycji zawodów w 2017 roku na starcie zameldowało się ponad 800 osób, co od razu uczyniło z imprezy drugi co wielkości bieg uliczny na 10 km w regionie. Na mecie jako pierwszy zameldował się Adam Nowicki, zawodnik MKL Szczecin z bardzo dobrym czasem 30 minut 14 sekund, wśród Pań nie do pokonania była Monika Andrzejczak z czasem 38 minut 51 sekund.

Inicjatywa zorganizowania na wiosnę szybkiego biegu na dystansie 10 km, gdzie ma być łatwo o rekordy życiowe, zrodziła się z realnej potrzeby. Wielu biegaczy podkreślało, że przed startami w pierwszych półmaratonach, czy maratonach, brakuje im w regionie miejsca, gdzie mogliby się szybkościowo sprawdzić po przygotowaniach zimowych – podkreśla Marcin Paprocki, dyrektor biegu. – Do tej pory jedyną alternatywą był bieg w Poznaniu. Stąd też wybór padł na optymalnie zlokalizowane i skomunikowane Pyrzyce, gdzie trasa będzie szybka i płaska z minimalną ilością zakrętów, po asfaltowej nawierzchni oraz z atestem PZLA.
Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR, choć jest młodą imprezą, to ekipa, którą ją przygotowuje ma ogromne doświadczenie w organizacji biegów – dodaje z uśmiechem Magdalena Kasprzak, prezes Stowarzyszenia K2 Partners, które organizuje w tym roku także m.in. 38. PKO Półmaraton Szczecin, NCDC Business Race, czy Bieg na K2. – W ramach Szybkiej Dychy w pełni wykorzystujemy nasze doświadczenie z kilkunastu imprez biegowych, które zorganizowaliśmy w minionych latach. Do uczestnictwa w biegu zapraszamy więc wszystkich biegaczy, którzy ukończyli 16 roku życia i chcą się zmierzyć z dystansem 5 lub 10 kilometrów.
Zapisy do imprezy ruszyły 14 listopada i potrwają do 2 marca 2018 r. (pod warunkiem, że szybciej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc). Limit uczestników został ustalony na 1.000 osób dla obu dystansów. Opłata startowa do końca stycznia wynosi tylko 55 zł, a później wzrasta do 75 zł, dlatego warto być szybkim nie tylko na trasie, ale również w zapisach.
Organizatorzy zaprezentowali medal, jaki otrzymają na mecie uczestnicy Pyrzyckiej Szybkiej Dychy Backer OBR. Gryf na medalu zaczerpnięty jest z herbu Pyrzyc.

Wiemy też już, jak wygląda oficjalna koszulka tegorocznej edycji. Ze względu na rok obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości organizatorzy Pyrzyckiej Szybkiej Dychy postawili na barwy narodowe.

Organizatorem imprezy Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR jest Stowarzyszenie K2 Partners. Partnerem Strategicznym imprezy jest Miasto Pyrzyce, a jej Sponsorem Tytularnym Backer OBR Sp. z o.o. – największy w Polsce producent grzałek elektrycznych.
Więcej informacji na stronie internetowej biegu www.szybkadycha.pl