Udział w Biegu Kazików Twoim postanowieniem noworocznym!

Bieg Kazików
W ramach postanowienia noworocznego przygotuj się i wystartuj w Radomiu. Organizatorzy XI Biegu Kazików umożliwią zrealizowanie tego pomysłu już 11 marca tego roku. Dystans biegu głównego będzie liczył 10 km i zostanie rozegrany w ścisłym centrum miasta. Organizatorzy gwarantują atrakcyjne nagrody, niskie startowe i super atmosferę podczas wszystkich biegów.
Na uwagę zasługuje fakt, że corocznie w Biegu Kazika startuje w czołówka zawodników biegów ulicznych. W ostatniej edycji biegu wystartowało 2 olimpijczyków, reprezentantów naszego kraju na Igrzyskach w Londynie i Rio de Janeiro. Kolejnym atutem jest położenie Radomia w centrum kraju umożliwiający zawodnikom łatwy i bezproblemowy dojazd.
Dodatkowo dla najmłodszych organizatorzy przygotowali kilkanaście biegów z podziałem na kategorie. Każdy uczestnik biegów dzieci dostanie pamiątkową koszulkę. Kolejnym wyróżnikiem radomskiej imprezy biegowej jest coroczna organizacja biegu charytatywnego. W zeszłym roku biegacze i zaprzyjaźnione firmy wspierały Karola Gutkowskiego. W tym roku Bieg Charytatywny na dystansie 3 km zorganizowany zostanie wraz z Fundacją im. Agaty Bornikowskiej. 
Podsumowując: kto już startował w Biegu Kazików już o tym wie, a komu ta sztuka nie udała się, tego organizatorzy gorąco zapraszają do Radomia.
W ubiegłorocznej, jubileuszowej 10. edycji Biegu Kazików udział wzięło ponad 1000 zawodników. Na 10 kilometrowej trasie najszybszy okazał się Artur Kozłowski (29:05), przed Szymonem Kulką (29:08). Na trzecim miejscu linię mety minął Melly Edwin Cheruiyot z Kenii (29:16). Wśród kobiet zwyciężyła Kenijka Betty Chepleting (32:35) przed Izabelą Trzaskalską (32:38) oraz Virą Ovcharuk z Ukrainy (33:30).
Więcej informacji na stronie www.radombiega.pl 

Fot. RadomBiega