Grodziski Półmaraton Słowaka już w niedzielę

Już 10 czerwca o godz. 9.00 wystartuje 12. Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” który zaliczany jest do Korony Polskich Półmaratonów. W niedzielę do Grodziska Wielkopolskiego przybędzie ponad 3 tysiące biegaczy. Tegoroczna edycja grodziskiego półmaratonu cieszyła się rekordowym zainteresowaniem, o czym najlepiej świadczy ekspresowe tempo zapisów. Limit startujących wyczerpał się po dwóch godzinach od startu elektronicznych zapisów.

Choć Grodziski Półmaraton Słowaka startuje o godz. 9:00, to już o 8:30 nastąpi zbiórka zawodników przy Grodziskiej Hali Sportowej, skąd 10 minut później uczestnicy biegu i zaproszeni goście udadzą się przy dźwiękach Grodziskiej Orkiestry Dętej im. Stanisława Słowińskiego na miejsce startu. Punktualnie o godz. 9.00 strzał armatni da sygnał do rozpoczęcia biegu. Zawodnicy pobiegną atestowaną trasą, która nie uległa zmianie w porównaniu do ubiegłego roku. Dwie pętle po 10,55 km przebiegają ulicami miasta, gdzie zawodnicy mogą liczyć na doping mieszkańców i licznych grup kibicujących. Na biegaczy czekać będą także wolontariusze na czterech punktach z wodą, napojami izotonicznymi, bananami i pomarańczami oraz tabletkami energetycznymi.

Zwykle podczas Grodziskiego Półmaratonu Słowaka pogoda dopisuje aż nadto, dlatego organizatorzy przygotowali aż 15 kurtyn wodnych, które uczestnicy napotkają na trasie biegu. Na mecie na biegaczy czekać będzie medal upamiętniający 100-lecie Powstania Wielkopolskiego i jak zwykle bogaty catering, w tym słynne Piwo z Grodziska.

Ceremonia dekoracji zwycięzców w kategoriach open i wiekowych rozpocznie się o godz. 12:30, a organizatorzy przygotowali dodatkową niespodziankę dla wszystkich uczestników grodziskiego półmaratonu. Trzech uczestników biegu będzie miało szansę odjechać z Grodziska Wielkopolskiego markowymi rowerami.

Na liście startowej tegorocznego biegu znajduje się 3 tysiące zawodników, więc jest szansa, że impreza zakończy się nowym rekordem frekwencji. Ubiegłoroczną edycję grodziskiego półmaratonu, zaliczanego do Korony Polskich Półmaratonów ukończyło 2 684 zawodników. Zwyciężył Krzysztof Szymanowski, który na mecie uzyskał wynik 01:14:04. Najszybszą zawodniczką z czasem 01:23:30 okazała się Patrycja Talar.

Biuro zawodów Grodziskiego Półmaratonu Słowaka zlokalizowane jest w Grodziskiej Hali Sportowej przy ul. Żwirki i Wigury 2A. Czynne będzie w sobotę w godz. 10:00 – 13:00 oraz w niedzielę, w godz. 6:00 – 8:00. Zawodnicy, którzy zaznaczyli odpowiednią rubrykę w formularzu zgłoszeniowym, pakiety startowe mogą odebrać w Poznaniu w Centrum Handlowym Avenida, w salonie 4Faces.