Memoriał Ireny Szewińskiej za mniej niż 4 tygodnie. Wystąpią gwiazdy

20 czerwca na stadionie w Bydgoszczy odbędzie się 6. Memoriał Ireny Szewińskiej w mocnej obsadzie. Wśród gwiazd mityngu znajdzie się najszybsza Polka na dystansie 400 metrów i wielka nadzieja na medal olimpijski w Paryżu Natalia Kaczmarek. Wystąpić ma także Adrianna Sułek-Schubert, która jest na liście startowej biegu na 100 m przez płotki.

– Jedną z największych gwiazd będzie kulomiot, Leonardo Fabbri, który pchnął w tym sezonie 22,95 metra. Spotka się z m.in. Konradem Bukowieckim, który powoli wraca do formy, która może dać medal na Mistrzostwach Europy w Rzymie – powiedział Krzysztof Wolsztyński, dyrektor 6. Memoriału Ireny Szewińskiej.

Polscy zawodnicy nie ukrywają, że start w memoriale najwybitniejszej polskiej lekkoatletki jest dla nich ważny, szczególnie dla tych, którzy znali Irenę Szewińską.

– Bardzo mi miło, że zostałam zaproszona do udziału w tym memoriale. Biegam na dystansie 400 metrów, które było koronną konkurencją pani Ireny, więc jest to fantastyczna sprawa – mówiła Iga Baumgart-Witan, która po raz trzeci wystąpi w mityngu.

Zawodniczka BKS Bydgoszcz odniosła się także do możliwości rywalizacji z Natalią Kaczmarek, która została ogłoszona jako gwiazda zawodów.

– Krzysztof Wolsztyński wspomniał, że jest szansa na rekord mityngu w biegu na 400 metrów, ale ja mam nadzieję, że te wyniki będą jeszcze lepsze! Memoriał organizowany jest w idealnym terminie, zaraz przed mistrzostwami kraju, więc będzie to idealne preludium dla wielu zawodników. Kibice w Bydgoszczy są wspaniali, więc gorąco zapraszam na stadion 20 czerwca, bo wasz doping bardzo pomaga zawodnikom – dodała Baumgart-Witan.

Wojciechowski celuje w rekord

Organizatorzy zawodów rozpoczęli akcję promocyjną wśród bydgoskich szkół, by zachęcić całe rodziny do kibicowania w trakcie mityngu. Wśród uczniów rozdysponowane będą bilety rodzinne. Uczestniczący w konferencji prasowej znakomity polski tyczkarz Paweł Wojciechowski, który zapowiedział już, że niebawem zakończy swoją karierę sportową, złożył nieoczekiwaną deklarację.

– Powalczę o rekord Polski, bo jest taka szansa, w kategorii wiekowej M35. Będę miał skończone 35 lat, a do dziś rekordzistą Polski jest Tadeusz Ślusarski z wynikiem 5,62 metra. Będzie to wyzwanie, ale mierzyć trzeba wysoko, jeśli w grze jest walka o start w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, które byłyby pięknym zwieńczeniem mojej kariery. Serdecznie zapraszam mieszkańców Bydgoszczy, aby przyszli na stadion. Wrażeń i emocji na pewno nie zabraknie. Wpadajcie na stadion zbić ze mną przedostatnią „piątkę” – powiedział Wojciechowski.

Wkrótce nowa bieżnia w Bydgoszczy

– Skoro nadchodzi czerwiec, to oczywiście będzie lekkoatletyka na bydgoskim stadionie. Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz szósty spotkamy się, aby upamiętnić panią Irenę Szewińską, wspaniałą osobę, honorowego obywatela Bydgoszczy – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podczas wtorkowej konferencji prasowej poświęconej organizacji Memoriału.

Jednocześnie zapowiedział, że niebawem na stadionie rozpocznie się renowacja bieżni. Rozpocznie się tuż po 100. PZLA Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 27-29 czerwca.

6. Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się 20 czerwca. Mityng ma kategorię World Athletics Continental Tour Gold. Organizację Memoriału Ireny Szewińskiej wspierają miasto Bydgoszcz, Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Towarzystwo Ubezpieczeń InterRisk. Bilety na ten niezwykle interesująco zapowiadający się mityng można kupować na platformie ebilet.pl.

Źródło: KPZLA