IV RAFAKO Półmaraton Racibórz kusi wysokimi nagrodami. Do wygrania 5 tysięcy złotych

Nowa trasa i nowa kategoria, to największe zmiany podczas IV RAFAKO Półmaraton Racibórz. Atmosfera, atrakcyjna trasa oraz klimat przyciągają biegaczy z całej Polski. W tym roku dodatkowym wabikiem będą nagrody dla najszybszym zawodników. W kategorii open za I miejsce przewidziane są 2 tys. zł, tyle samo otrzymają Polacy, którzy jako pierwsi przekroczą linię mety.

RAFAKO Półmaraton Racibórz, to jedne z tych zawodów, na jakie biegacze czekają cały rok. Dlaczego? Po pierwsze doskonała organizacja. Po drugie atmosfera, a po trzecie niespodzianki. W zeszłym roku oprócz nagród dla najlepszych biegaczy i medali dla wszystkich, którzy w regulaminowym czasie ukończyli bieg do wygrania był samochód. W tym roku też szykuje się kilka atrakcji. Przede wszystkim, najszybsi zawodnicy będą mieli okazję zdobyć atrakcyjne nagrody finansowe. Za zdobycie pierwszego miejsca w kat. Open kobiet i mężczyzn (osobna punktacja) przewidziano czek o wartości 2 tys. zł. Za drugie miejsce 1,5 tys. zł; za trzecie 1 tys. zł. Takie same nagrody otrzymają biegacze w klasyfikacji Najlepszy Polak, Najlepsza Polka. Po tysiąc zł dla kobiet i mężczyzn przewidziano również za rekord trasy. Warto się postarać, bo do zdobycia jest 5 tys. zł!

Na pewno zmieni się trasa biegu. – Trwa jej ustalanie. Niebawem poinformujemy biegaczy, którędy tym razem pokonywać będą przewidywane 21 km – mówi Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, dyrektor biegu.

Do wyboru są również pakiety. To zawodnik decyduje, czy chce nabyć pakiet standard, czy premium. Pakiet standard – oferuje zawodnikowi numer startowy (udział w biegu), bon na pasta party, posiłek regeneracyjny po biegu oraz materiały promocyjne Miasta Racibórz. Natomiast pakiet premium powiększony jest o koszulkę techniczną oraz ręczniczek do twarzy. O szczegółach można przeczytać w regulaminie, dostępnym na stronie internetowej www.4biegiraciborz.pl.

RAFAKO Półmaraton Racibórz rokrocznie przyciąga amatorów biegania z całej Europy, a nawet gorącej Afryki. Dotąd listy startowe zapełniały się długo przed wyznaczonym terminem. W tym roku limit startujących ustalono dla 800 zawodników. Zapisy już trwają, na liście startowej widnieje już blisko 500 chętnych, by 26 sierpnia pobiec centralnymi ulicami zabytkowego Raciborza. Zatem kto pierwszy, ten wystartuje w raciborskim półmaratonie. Przy czym należy pamiętać, że o starcie nie decyduje data zapisu a opłacony pakiet startowy. Rejestracji można dokonać na stronie datasport.pl.

Organizatorem półmaratonu są Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Sponsorem tytularnym jest RAFAKO S.A.