Biegasz? Możesz pomóc wojennym uchodźcom z Ukrainy

Organizatorzy imprez biegowych rzucili się do pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. Zachęcają biegaczy w wirtualnych i stacjonarnych biegach charytatywnych.Całkowity dochód z tych wydarzeń zostanie przekazany na pomoc ludziom, którzy z powodu rosyjskiej agresji musieli opuścić swoje domy. 

Bieg Jedności z Ukrainą

W ramach biegu zainicjowanego przez Fundację Maraton Warszawski w dowolnej lokalizacji można pobiec  21,097 km, 10 km lub 5 km. Wydarzenie ma charakter wirtualny, a każdy uczestnik może pokonać wybrany dystans indywidualnie, wspólnie z innymi osobami lub podczas zorganizowanego biegu. Ważne, aby wyzwanie podjąć do 27 marca.

Opłata startowa w wysokości 50 złotych zostanie w całości przekazana na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, która prowadzi działania pomocowe dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie. Na bieg można zapisać się na stronie internetowej rejestracja.maratonwarszawski.com.

Uczestnicy Biegu Jedności z Ukrainą mogą pobrać i samodzielnie wydrukować numery startowe z zakładki „Twoje Biegi” w profilu biegacza. Po pokonaniu wybranego dystansu wyniki należy wgrać na stronie live.sts-timing.pl.  W tym miejscu dostępna będzie także lista z rezultatami. Warto podkreślić, że firma STS Timing udostępniła swój system bezpłatnie, co pozwala nam na przekazanie całości wpłat biegaczy dla potrzebujących.

Uczestnicy Warszawskiego Półmaratonu Pokoju (16. Półmaraton Warszawski) i New Balance Biegu na Piątkę mogą pokonać dystans podczas swojego startu 27 marca. Wystarczy, że do swoich koszulek startowych przypną dodatkowy symboliczny numer startowy, a następnie zarejestrują swoje wyniki.

– Aby 100% Waszych wpłat mogło wesprzeć cel – zdecydowaliśmy się nie produkować medali czy koszulek, które spowodowałby powstanie niepotrzebnych kosztów. Każdy z Was otrzyma możliwość pobrania indywidualnego certyfikatu potwierdzającego wzięcie udziału w Biegu Jedności z Ukrainą, a Wasze nazwiska znajdą się na oficjalnej liście wyników. Przede wszystkim – Wasza pomoc trafi tam, gdzie będzie najbardziej potrzebna – podkreślają organizatorzy z Fundacji Maraton Warszawski.

Runners for Ukraine

Agencja Sport Evolution zachęca do udziału w charytatywnym biegu wirtualnym „Runners for Ukraine”. Dystans do pokonania to 5km. Cały przychód z opłat startowych zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz pomocy uchodźcom wojennym.

Wirtualny bieg „Runners for Ukraine” potrwa do 31 marca. Koszt startu to 20 zł, ale w procesie rejestracji każdy uczestnik może dodatkowo wpłacić dowolną kwotę pieniędzy, która trafi na konto PAH. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej slotmarket.pl 

Uestnicy biegi samodzielnie wybierają trasę biegu – może to być dowolne miejsce na świecie. Ważne by dystans, minimum 5 kilometrów, pokonać do końca miesiąca. Zarejestrowani zawodnicy otrzymają dostęp do aplikacji JustMove, która zarejestruje ich aktywność i prześle rezultat biegu do organizatorów.

Aplikacja JustMove jest bezpłatna i bardzo prosta w obsłudze, wręcz intuicyjna – twierdzi Maciej Pawłowski z agencji Sport Evolution. – Po zainstalowaniu JustMove na urządzeniu mobilnym i dołączeniu w aplikacji do biegu „Runners for Ukraine”, możesz sparować swoje urządzenie rejestrujące aktywności z JustMove. Aplikacja współpracuje z popularnymi urządzeniami, takich firm jak: Garmin, Polar, Suunto, FitBit czy Apple. Można też rejestrować aktywność bezpośrednio aplikacją JustMove – dodaje.

Sercem z Ukrainą

Fundacja Białystok Biega organizuje bieg pod nazwą „Sercem z Ukrainą”, którego uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 2 km. Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu całe rodziny. Można biegać i spacerować.  Uczestnicy spotkają się 20 marca o godzinie 10:00 przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku.

Zapisy na wydarzenie ruszą wkrótce na stronie internetowej Fundacji Białystok Biega.

– Przy rejestracji możesz wpłacić dowolną kwotę, choć zależy nam, żebyśmy zebrali jak najwięcej środków, pamiętajmy o tym! Okażmy naszą solidarność i pomóżmy w bardzo realny sposób – apelują organizatorzy.

Pakiet startowy będzie symboliczny. Uczestnicy otrzymają okolicznościowy numer startowy w barwach niebiesko-żółtych.

red

fot. w nagłówku maxpixel