IX Rybnicki Półmaraton Księżycowy w niedzielę kończy zapisy. Zostało 100 miejsc

W sobotę, 23 czerwca o godz. 22:00 wystartuje IX Rybnicki Półmaraton Księżycowy. Wszyscy chętni na biegowe zwiedzanie Rybnika nocą mogą się jeszcze zapisać na bieg, ale z decyzją o starcie trzeba się pospieszyć. Elektroniczna rejestracja potrwa bowiem do niedzieli, a i wolnych miejsc zostało już tylko 100. Biegacze, dla których dystans półmaratonu jest jeszcze zbyt wymagający, organizatorzy przygotowali możliwość pokonania jednej, 7-kilometrowej pętli. 

9. edycję Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego zaplanowano na 23 czerwca. – Tradycyjnie już przygotowaliśmy sporo niespodzianek dla kibiców i najmłodszych adeptów biegania. Dla nich powstanie Strefa Małego Biegacza, do której zapisy będą przyjmowane w dniu zawodów. Po raz drugi jest ona organizowana przez zaprzyjaźnioną Rybnicką Grupę Biegową „Pędzimy Razem” – informuje Daria Kudio, dyrektorka półmaratonu, dodając, że elektroniczne zapisy na tegoroczny bieg trwają tylko do niedzieli, 17 czerwca.

Start i meta półmaratonu usytuowana będzie przy kąpielisku Ruda. Przypomnijmy, że w tym roku pierwszy raz wystarczy przebiec jedną pętle (ok. 7 km), aby zostać sklasyfikowanym. – Zależy nam, żeby w nasze imprezie wzięli również udział ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodą z bieganiem. Jestem przekonana, że atmosfera z jaką się spotkają, jeszcze bardziej ich zmobilizuje i doda im wytrwałości – kończy Daria Kudio.

Na dzień dzisiejszy organizatorzy podają, że już blisko 1,3 tys. osób zapisało się na bieg, limit uczestników wynosi 1400 osób.

Rybnicki Półmaraton Księżycowy wchodzi w skład II Biegowego Grand Prix Rybnika – więcej o Biegowym GP Rybnika na stronie www.biegi.rybnik.pl

IX Rybnicki Półmaraton Księżycowy – najważniejsze informacje

Data: 23-24 czerwca 2018 r. (sobota-niedziela), start 23 czerwca o godz. 22.00

Miejsce start / meta: parking przy kąpielisku „RUDA”

Biuro zawodów: ul. Gliwickiej 72 na terenie boisk piłkarskich obok kąpieliska „RUDA”. Czynne będzie: – w piątek 22 czerwca 2018 r. (dzień przed zawodami); w godzinach 17.00 – 19.00 – weryfikacja uczestników, wydawanie numerów oraz pakietów startowych – dla pierwszych 100 rybniczan (decyduje dowód osobisty wydany przez Prezydenta Miasta Rybnika) – dodatkowy gadżet;

– w sobotę 23 czerwca 2018 r. (w dniu zawodów); w godzinach 16.00 – 21.00 – weryfikacja uczestników, wydawanie numerów oraz pakietów startowych; w godzinach 16.00 – 20.00 – dodatkowe zapisy w dniu zawodów (tylko w przypadku nie wykorzystania limitu uczestników)

Trasa: dystans 21,097 km ulicami miasta (3 pętle), trasa posiada atest PZLA

Klasyfikacje: – generalna kobiet i mężczyzn (OPEN); – kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn;  – mieszkańcy Rybnika; – mieszkańcy powiatu rybnickiego; – najstarsza i najstarszy uczestnik; – indywidualna – bieg na dystansie 7,032 km (dotyczy tylko i wyłącznie pokonania jednej pętli, ze startu wspólnego wraz z uczestnikami półmaratonu oraz uczestnikami sztafety), – sztafety, – Maraton Dwóch Serc (drużynę stanowi kobieta i mężczyzna, każdy zawodnik z drużyny biegnie cały półmaraton, co zespołowo daje dystans maratonu).

 

Biegowe.pl jest patronem medialnym IX Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego