Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim finiszuje z zapisami

„To nie są ćwiczenia”, powtarzamy – „to nie są ćwiczenia”. Zapisy internetowe do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim rozpoczęły długi finisz. Ten nastąpi w poniedziałek 11 czerwca. Nie oznacza to jednak, że spóźnialscy nie otrzymają drugiej szansy. Dzień później w Centrum Handlowym Riviera ruszy sprzedaż pakietów startowych.

Do trzeciej i zarazem przedostatniej odsłony tegorocznego cyklu biegowego Grand Prix Gdyni zostało już niewiele czasu. Osoby, które już skorzystały z elektronicznej formy zapisów mogą spokojnie czekać na pierwszy wystrzał startera i mentalnie przygotowywać się do słynnego podbiegu na ulicy Kieleckiej. Chcesz znaleźć się w tym gronie? Nic prostszego!

Zakup pakiet w sieci lub… na zakupach

Wystarczy wejść na stronę www.grandprixgdyni.pl, otworzyć zakładkę zapisy i dołączyć do jednego z największych biegowych wydarzeń w kraju. Termin zakończenia zapisów do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim tą metodą mija 11 czerwca o godzinie 23.59. Przypominamy, że tylko internetowa rekrutacja pozwala na otrzymanie numeru startowego z wydrukowanym imieniem oraz wysyłkę pakietu na wskazany adres (za dodatkową opłatą).

Dla wszystkich, którzy zapomną, nie zdążą lub po prostu później zdecydują się na wzięcie udziału w Nocnym Biegu Świętojańskim z PKO Bankiem Polskim mamy proste rozwiązanie.

Już 12 czerwca w centrum handlowym Riviera (ul. Kazimierza Górskiego 2) otwarty zostanie specjalny punkt, w którym będzie możliwy zakup pakietów startowych. Stoisko znajdować się będzie na parterze, tuż obok fontanny i funkcjonować będzie do 20 czerwca włącznie, w godzinach otwarcia galerii. Na stoisku dostępne są pakiety na bieg główny (60 złotych) oraz na marsz nordic walking (40 złotych). Należy jednak pamiętać, że w Rivierze można zakupić pakiet i od razu zabrać go do domu, ale nie można odebrać pakietu zamówionego drogą elektroniczną.

Nocny Bieg Świętojański

Atmosfera jedyna w swoim rodzaju

Niepowtarzalny klimat Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim co roku przyciąga prawdziwe rzesze uczestników. W zeszłym roku, minutę przed północą, na trasę biegu głównego wybiegło 4249 zawodników. Z kolei w marszu nordic walking wzięły udział 243 osoby, które na trasę wyruszyły o godzinie 22.

10 kilometrów najszybciej pokonał Joseph Mumo Mutwanthei z Kenii. Wśród kobiet najlepsza była Ukrainka Olga Skrypak. Najszybszy z Polaków, Paweł Ochal, wbiegł na metę jako siódmy – za jego plecami przybiegł Tomasz Grycko, czyli wielokrotny zwycięzca biegów gdyńskiego cyklu.

Trasa w zeszłym roku poznana, a już lubiana

Podczas poprzedniej edycji Nocnego Biegu Świętojańskiego zadebiutowało wielu biegaczy, ale także nowa trasa. Start zlokalizowany w okolicach Narodowego Stadionu Rugby oraz Gdynia Areny przypadł uczestnikom do gustu, a warty 2,5 tysiąca złotych podbieg na Kieleckiej zrobił prawdziwą furorę. Wsłuchaliśmy się w głos zadowolonych biegaczy i zdecydowaliśmy się w tym roku nie modyfikować trasy.

Bo czy może być coś piękniejszego niż rozświetlona w pełnej krasie ulica Świętojańska? I to w dodatku w dniu jej święta? Trudno wyobrazić sobie bardziej wyjątkowe warunki do biegania!

 

mat.pras