Nocny Bieg z Gwiazdami w Łodzi

30 czerwca w łódzkim Parku im. Józefa Piłsudskiego, znanym również jako Park „Na Zdrowiu” odbędzie się Nocny Bieg z Gwiazdami. Na sportowców czekają trzy dystanse: 21 km, 10 km i 5 km. Trwa internetowa rejestracja zawodników.

W ostatnią sobotę czerwca w Łodzi odbędą się nocne biegi. Ich start zaplanowano na godzinę 20:30. Odbędą się one w otoczeniu natury, w największym łódzkim parku miejskim, a zarazem jednym z największych w Polsce i Europie. Udział w biegu to okazja do pokonania tego miejsca nocą w ramach zorganizowanego biegu.

Organizatorzy zapraszają do udziału w biegach na trzech dystansach. Łódzki Półmaraton Nocny obejmuje trasę o długości 21 km, trasa wiedzie między innymi przez obie części Parku, okolice Atlas Areny, Aquaparku FALA, Muszli Koncertowej czy łódzkiego ZOO. Natomiast Łódzka Nocna Dycha to 10-kilometrowy dystans w północnej części Parku wzdłuż ul. Srebrzyńskiej, al. Unii Lubelskiej, ul. Konstantynowskiej. Najkrótsza trasa o długości 5 km – Łódzka Nocna Piątka – obejmuje bieg od ul. Srebrzyńskiej, przez północną część Parku do Parku Linowego (dawniej Lunapark). Tam właśnie usytuowany będzie start i meta zawodów.

W Nocnym Biegu z Gwiazdami może wziąć udział każdy, kto w dniu wydarzenia będzie miał ukończone 16 lat. Uczestnicy otrzymają między innymi medal udziału (świecący nawet po ciemku!) oraz gadżety sportowe. Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji (Generalna, Wiekowa i Drużynowa) otrzymają pamiątkową statuetkę oraz nagrody rzeczowe.

Nocny Bieg z Gwiazdami

Nowością wśród Kategorii nagród są kategorie dedykowane Gwiazdom, czyli Artystom. Oprócz kategorii Generalnej Artystów będą oni mogli powalczyć w kategorii Wiekowej Artystów („jeszcze młodzi” i „wciąż młodzi”), a także w poszczególnych kategoriach dziedzin sztuki jak: Artysta (Teatr/Film), Artysta (Plastyka), Artysta (Muzyka). Organizatorzy zachęcają więc Artystów do opuszczenia scen w tę sobotnią letnią noc i przyjścia do Parku by powalczyć o miano najszybszego wśród Artystów.

Ciekawostką biegu jest również zaproszenie do rozświetlenia miejsca wydarzenia. Organizatorzy zachęcają zawodników do zabrania ze sobą latarek i innych świecących przedmiotów, tak, by w jedną z najkrótszych nocy w roku Park „Na Zdrowiu” stał się najjaśniejszym punktem na mapie Łodzi.

 

mat.pras