Nowa trasa IV RAFAKO Półmaraton Racibórz

Na uczestników tegorocznej edycji RAFAKO Półmaraton Racibórz czekają zmiany. Przez trzy poprzednie edycje trasa zawodów wiodła centralnymi ulicami miasta, teraz nieco zmieni się jej rozmieszczenie. Pewne jest, że meta, start oraz całe miasteczko biegowe ulokowane będą na nowo otwartym stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Zamkowej 4.

W najbliższym czasie, organizatorzy RAFAKO Półmaraton Racibórz przedstawią nową trasę biegu. – Do zmiany zmusiły nas remonty ulic, którymi prowadził półmaraton. Nie zdradzamy jeszcze, którędy dokładnie poprowadzimy wymagany dystans, ale nowa trasa będzie jeszcze lepsza i na pewno przypadnie do gustu startującym zawodnikom. Jedno co możemy już zdradzić to, to, że start, metę oraz miasteczko biegacza ulokujemy na nowo otwartym stadionie LA przy ulicy Zamkowej 4 – mówi Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, dyrektor biegu. Wciąż trwają formalności, ustalenia i co najważniejsze, oczekiwanie na oficjalny atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

To nie koniec zmian w tym roku. Biegacze do wyboru mają dwa rodzaje pakietów, standard lub premium. Będą też nowe kategorie, które najlepszym biegaczom zwiększą szansę na zdobycie naprawdę fajnej sumki pieniędzy. Czerpiąc z doświadczenia i podpowiedzi samych biegaczy, w tym roku zmianie uległa również klasyfikacja. W kategorii open nagrody pieniężne przyznawane będą tylko za pierwsze trzy miejsca, nie za sześć, jak podczas poprzednich edycji. Dojdzie kategoria najszybszy Polak/Polka i tutaj też przewidywane są nagrody pieniężne za pierwsze trzy miejsca na podium. Nie zabraknie też atrakcji dla całych rodzin, a szczególnie tych najmłodszych kibiców raciborskich biegów. Na tą chwilę, do IV RAFAKO Półmaratonu Racibórz zarejestrowało się blisko 500 osób. Zapisy prowadzone są za pomocą strony internetowej online.datasport.pl i potrwają do 20 sierpnia.

Przypomnijmy, że IV RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia. Zawodnicy do pokonania będą mieli 21 097,5 m. Wszystkie osoby, które ukończą bieg w regulaminowym czasie otrzymają medale. Będzie to czwarta i ostatnia część medalu zamykającego projekt 4Biegi Racibórz. Wzorem poprzednich edycji przewidziano również cel charytatywny. W tym roku zawodnicy pobiegną dla 10-letniej Natalki Kwiatkowskiej. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebna jest jej intensywna rehabilitacja i specjalistyczny wózek.

RAFAKO Półmaraton Racibórz

Bieżące informacje dotyczące raciborskiego półmaratonu oraz projektu 4Biegi Racibórz przeczytać można na oficjalnym fanpage’u przedsięwzięcia oraz na stronie internetowej www.4biegiraciborz.pl.

Organizatorem półmaratonu są Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Sponsorem tytularnym jest RAFAKO S.A.

 

mat.pras