Runmageddon w mundialowej formie na plaży w Ełku

Jak połączyć piłkarskie emocje z ekstremalnym wyzwaniem? Na to pytanie już w ten weekend poznają odpowiedź uczestnicy i kibice Runmageddonu Ełk. Organizatorzy zapowiadają błoto, mordercze przeszkody gwarantujące maksimum wrażeń zarówno uczestnikom, jak i kibicom, a także piłkarskie emocje. 

Start i meta Runmageddonu Ełk zostaną usytuowane na plaży miejskiej przy ulicy Parkowej 1. Startujący ruszą trasami dookoła jeziora, będą pływać kajakami, a także sprawdzą swoje piłkarskie umiejętności. Mogą spodziewać się wielu niecodziennych przeszkód. Obok najnowszych: Aquaman by Samsung, czyli wielki wyskok do dzwonka i mokre lądowanie w wodzie, czy też Oponeo, kolos z opon pojawią się też zupełnie nowe związane z mundialowym szaleństwem. Na uczestników czeka m.in. Koszmar Napastnika czyli groźne spotkanie z bramką oraz Piłkarski Aut, czyli rzut piłką do celu.

Poza tym zawodnicy staną twarzą w twarz z przeszkodami znanymi z dotychczasowych imprez Runmageddon: Multirigiem, konstrukcją, którą pokonać można jedynie siłą rąk, Małpim Gajem, szaleństwem na podwieszanych oponach, czy Helikopterem, ekstremalną wspinaczką po metalowych drabinkach. Przejdą po równoważni, przeczołgają się przez Jelita, będą zbiegać i podbiegać, by w końcu, przepełnieni satysfakcją dotrzeć do mety.

Runmageddonu przyciąga wielu kibiców, którzy dopingują startujących albo po prostu spędzają miło czas w specjalnie dla nich przygotowanym Miasteczku Kibica. Tym razem, nie dość, że będą mogli podziwiać zmagania Runmageddończyków, posmakować kuchni świata i skorzystać z atrakcji gwarantowanych przez partnerów Runmageddonu, to będą także zaproszeni do kibicowania w Meczu Piłki Błotnej ekipy Runmageddonu z fanami Runmageddonu oraz do wspólnego celebrowania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Co i kiedy?

W sobotę o godzinie 8:00 do startu ruszą odważni Runmageddończycy, którzy staną przed zadaniem pokonania formuły Rekrut – 6 kilometrowego dystansu z ponad 30 katorżniczymi przeszkodami. Najpierw w dwóch turach wybiegnie seria Elite, z którą nie ma żartów. Jej uczestnicy przyjadą, tutaj do Ełku, by samodzielnie, w jak najszybszy sposób pokonać dystans i stanąć na podium.

O 8:15 wystartuje pierwsza z ośmiu serii Open formuły Rekrut. Na starcie staną osoby, dla których start w Runmageddonie to nie tylko wyzwanie sportowe, ale także niezapomniana przygoda i integracja podczas wspólnego pokonywania przeszkód. Od godziny 10:20 do 12:00 w niecodziennym biegu przez przeszkody pobiegną najmłodsi. Dzieci w wieku 4-11 lat będą miały niezwykłą okazję, by beztrosko, ale odważnie pokonać odcinek jednego kilometra i zmierzyć się z około 10 przeszkodami.

W niedzielę, z samego rana na starcie staną uczestnicy formuły Intro. Dystans 3 kilometrów i co najmniej 15 przeszkód jest idealnym wyzwaniem dla zaczynających przygodę z Runmageddonem. O 10:30 rozpocznie się seria Elite formuły Classic – 12 kilometrów i minimum 50 przeszkód. W dwóch pierwszych seriach sportowcy stoczą bój o miano najlepszego. Następnie uczestnicy, którym niestraszny jest najdłuższy bieg tej edycji ruszą wspólnie w 6 seriach, startujących co 15 minut, ku ekstremalnej przygodzie. Tego dnia w godzinach 10:20 – 12:00 dzieci znów będą mogły posmakować ekstremalnej i beztroskiej zabawy i po prostu „wyszaleć się”.

mat. pras