Trwają zapisy na Hero Run, ekstremalny bieg z przeszkodami

Trwają zapisy do Hero Run – ekstremalnych biegów z przeszkodami. W tym roku w ramach cyklu biegi odbędą się w dwóch, znanych i sprawdzonych przez fanów ekstremalnych wyzwań lokalizacjach. W dniach 14-15 lipca rywalizacja odbędzie się w Szelmencie a 2 września na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Organizatorem biegów przeszkodowych Hero Run jest Fundacja Białystok Biega, która organizuje także cieszący się świetną opinią biegaczy PKO Białystok Półmaraton.

Hero Run Szelment

Hero Run Szelment to ekstremalny bieg na pięknie położonej lecz wymagającej 8-kilometrowej trasie z ponad 30 naturalnymi i sztucznymi przeszkodami. Uczestnicy biegu na swojej drodze napotkają m.in górki, jezioro, las, podmokłe tereny, grząskie piaski, stawy, krzaki, pagórki, ściany różnej wysokości, pajęczyny linowe, zasieki, okopy wojskowe, trawersy. Wszystko po to, by nieco utrudnić dobiegnięcie do mety. Sercem imprezy będzie współorganizujący imprezę ośrodek WOSiR Szelment, znajdujący się ok. 13 km od Suwałk u podnóża Jesionowej Góry, nad brzegiem jeziora Szelment Wielki.

Uczestnikom Hero Run na trasie gwarantujemy dziesiątki ekstremalnych przeszkód. Sukcesywnie dodajemy do tych znanych i lubianych utrudnień coraz to nowsze i bardziej skomplikowane rozwiązania. Pamiętajmy jednak, że bieg ma na celu przede wszystkim dobrą zabawę przy wysiłku fizycznym – mówi Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega, organizatora biegu.

14 i 15 lipca w Szelmencie będzie można wziąć udział w dwóch biegach – Hero Run Night (14.07) i Hero Run (15.07). Na trasie obu biegów oprócz morderczych podbiegów i naturalnych uwarunkowań terenu, czekać będą na zawodników dziesiątki katorżniczych przeszkód skonstruowanych przez zespół inżynierów Hero Run. Udział w biegu to przygoda wyzwalająca nieodkryte pokłady endorfiny. Prawdziwe sportowego wyzwanie i próba charakteru. Mimo iż bieg jest dość krótki, to z pewnością nie zalicza się do najłatwiejszych. Opór będą stawiały żywioły – (ogień, woda, ziemia) i przeszkody, które potrafią zaskoczyć.

Hero Run Night

Jesienny Hero Run na stadionie

Po rewelacyjnej edycji z 2017, Hero Run ponownie zagości na Stadionie Miejskim w Białymstoku. 2 września stadion na którym swoje mecze rozgrywa ekstraklasowa drużyna Jagiellonii Białystok, tym razem postawi się jeszcze bardziej i udowodni, jak trudną potrafi być przeprawą. Na uczestników czekać będzie 5 km trasa z minimum 20 przeszkodami, których pokonanie z pewnością przysporzy niemałych trudności. Osoby zapisane już do lipcowej edycji Hero Run Szelment, na Hero Run Stadion mogą się zarejestrować ze specjalną zniżką.

W ramach wydarzenia odbędzie się również Hero Run Kids. Dla najmłodszych fanów biegania przez przeszkody organizatorzy przygotują trasę najeżoną specjalnymi przeszkodami. Wśród nich specjalnie usypane górki, małe ścianki, przeszkody do przeskoczenia, do pokonania dołem… ważne, żeby do przodu. Zapisy również są już dostępne na stronie www.herorun.pl

Hero Run Kids

Beginner, Challenger, Legend. Poznaj Hero Run!

W Hero Run mogą wystartować wszyscy chętni, bez względu na poziom przygotowania. Organizatorzy przygotowali bowiem 3 poziomy trudności: Beginner, Challenger i Legend.

BEGINNER – to poziom dla wszystkich, którzy zawsze chcieli spróbować, ale do tej pory nie mogli się zdecydować. To czysty Fun Run! W serii Beginner nie prowadzony jest pomiaru czasu. Uczestnicy mają za zadanie tylko biec i dobrze się bawić! Na wszystkich przeszkodach można sobie pomagać, a zawodnik sam decyduje czy chce daną przeszkodę pokonać samodzielnie, czy z pomocą innych. Dobra zabawa to podstawa!

CHALLENGER – to poziom dla zawodników, którzy nie boją się wyzwań, ale chcą biegać w grupie, chcą pomagać i liczą na pomoc innych biegaczy. Na części przeszkód (np. wysokie ścianki) taka pomoc jest wskazana. Jedynie przeszkody techniczne, przeznaczone do samodzielnego pokonania, muszą być pokonane indywidualnie. W przypadku problemów z przeszkodą, do zrobienia jest karna runda lub dodatkowe ćwiczenia. Challenger to idealna propozycja dla tych, których napędza sportowa rywalizacja z innymi, ale traktują to jako dobrą zabawę.

Hero Run

LEGEND – to już propozycja tylko dla prawdziwych twardzieli i zawodników, którzy mają już kilka startów za sobą. To elita biegu! Zawodnicy wszystkie przeszkody muszą pokonać samodzielnie, bez pomocy z zewnątrz i innych zawodników. Fala Legend jest wyjątkowo obserwowana przez organizatorów, by zagwarantować sprawiedliwą i wyrównaną rywalizację. Jeśli chcesz zmierzyć się z najlepszymi to właśnie formuła Hero Run Legend jest dla Ciebie.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.herorun.pl lub na Facebooku