Bohaterzy filmowi pobiegną w Wałeckim Festiwalu Biegowym

Już 14 lipca rusza 8. Wałecki Festiwal Biegowy, na którego starcie staną zawodnicy przebrani za bohaterów filmowych. Spiderman, Hanibal Lecter i Pinokio w jednym miejscu? To możliwe! Przebrania, mistrzostwa Polski, różne dystanse oraz szczytny cel będą towarzyszyć i przyświecać biegowej rywalizacji, która toczyć się będzie wokół malowniczego Jeziora Raduń. Uczestników imprezy wspierać będzie bohater filmu „Najlepszy” – wybitny polski triathlonista i ultramaratończyk Jerzy Górski.

Co roku flagowym dystansem imprezy w Wałczu jest Bieg Filmowy na dystansie 9999 metrów, w ramach którego odbywają się Mistrzostwa Polski trenerów BiegamBoLubię, czyli stadionowej akcji treningowej na terenie całego kraju wspieranej przez PKO Bank Polski. Malownicza trasa wokół Jeziora Raduń biegnąca także Mostem Kłosowskim (wiszącą, stalową konstrukcją o długości 85 metrów), który jest największą tego typu budowlą w Polsce, to tylko niektóre z wartości dodanych do imprezy.

Pomysłowe przebrania w cenie

Oprócz wartości sportowej oceniana będzie także wartość humorystyczna, czyli jak na filmowy aspekt przystało, nie zabraknie strojów, przebrań, w których pobiegną uczestnicy. Najbardziej pomysłowi biegacze oraz ich drużyny zostaną dodatkowo nagrodzeni! Zatem nie tylko forma, ale i inwencja twórcza będzie oceniana oraz doceniana.

Wałecki Festiwal Biegowy

– Wynik jest na drugim miejscu. Najbardziej liczy się filmowe przebranie, pomaganie i dobra zabawa. Z roku na rok obserwujemy rosnący profesjonalizm przebierańców i w tym roku również zachęcamy do startu w kostiumach. Najlepsi zostaną nagrodzeni – nakłaniają organizatorzy.

Spośród uczestników nagrody rzeczowe otrzyma 10 najlepiej przebranych zawodników, 3 najlepiej przebrane pary oraz najlepiej przebrana drużyna (3-10 osób). W poprzedniej edycji wśród wyróżnionych pojawili się tacy bohaterzy jak Gargamel i Smerfetka, Pszczółka Maja i Gucio, Hannibal Lecter, Pinokio, Spiderman, Mumia, Mozart czy zakonnica. Najlepszą drużyną wybrano bohaterów Gwiezdnych Wojen.

Wałecki Festiwal Biegowy

Wyjątkowym wydarzeniem będzie projekcja filmu „Najlepszy”, opowiadającego o życiu wybitnego polskiego triathlonisty i ultramaratończyka Jerzego Górskiego, który pokonał uzależnienie od narkotyków, przeszedł terapię, pokochał bieganie i osiągnął wielkie sukcesy sportowe. Podczas ubiegłorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Najlepszy” wyróżniony został nagrodą publiczności. Bohater filmu będzie gościem specjalnym festiwalu.

Chodzą i biegają, bo lubią lasy

W ramach 8. Wałeckiego Festiwalu Biegowego przewidziano też inne konkurencje. Jedną z nich będzie bieg na dystansie 5 km „BiegamBoLubię LASY”, który częściowo pokrywa się z trasą Biegu Filmowego. Rozpocznie się jednak pięć minut wcześniej, o 18.55 i wystartuje z drugiego końca jeziora. Połączony będzie z 5. Mistrzostwami Polski Leśników, więc na trasie dominować będą tereny leśne.

Organizatorzy pomyśleli też o miłośnikach Nordic Walking, dla których zorganizowano marszobieg „ChodzęBoLubię” na dystansie 5 km. Nie zapomniano też o najmłodszych – będą mogli wystartować w biegach dla dzieci „SportGeneracja” w czterech kategoriach wiekowych: do lat 7 (111 m), 8-10 lat (111 m), 11-13 lat (333 m), 14-15 lat (666 m).

Wałecki Festiwal Biegowy

Dodatkowo dla najmłodszych PKO Bank Polski przygotuje Miasteczko Lekkoatletyczne, w którym będzie można pobiec na prawdziwej bieżni tartanowej, wystartować z bloków startowych jak sprinterzy, poznać płotki lekkoatletyczne i spróbować sił w skokach oraz rzutach.

Pobiegną, żeby pomóc Marysi

Podczas festiwalu będzie można pomóc 5-letniej Marysi z Wałcza. Dziewczynka urodziła się z wadą ośrodkowego układu nerwowego, wadą mózgowia, padaczką lekooporną i wadą wzroku. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje specjalistycznego sprzętu i rehabilitacji. Jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Marysi” i dotrzeć z nią do mety. Zaangażowanie zawodników, którzy pobiegną z kartką zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę. Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Marysi” będzie można odbierać w Biurze Zawodów, które działać będzie w piątek (13 lipca) w siedzibie MOSiR Wałcz przy ul. Chłodnej 12 w godzinach 12.00-21.00 oraz w sobotę (14 lipca) na Promenadzie nad Jeziorem Raduń w Alei Gwiazd Sportu od godziny 12.00 do 17.30.

Każdy biegacz rejestrujący się na jeden z biegów festiwalowych, będzie też miał możliwość przekazania dobrowolnej darowizny, która zostanie przeznaczona na leczenie oraz rehabilitację Marysi.

Dodatkowo odbędzie się marszobieg charytatywny dla Marysi Korytowskiej „BiegamBoLubię POMAGAĆ” na dystansie 1111 m.

Więcej informacji na stronie www.biegfilmowy.pl

 

źródło: pkobiegajmyrazem.pl

Fot. biegfilmowy.pl