Runmageddon wraca nad morze. Tym razem po raz pierwszy w historii odbędzie się w Gdańsku

Najbardziej ekstremalny bieg przez przeszkody Runmageddon opanował całe Trójmiasto. Gościł już w Gdyni, Sopocie a teraz zawita do Gdańska. Pierwszy raz w Trójmieście pracownicy lokalnych przedsiębiorstw będą mieli okazję wystartować w Runmageddonie Biznes Szlachetna Paczka. W dniach 15–16 września 2018 areną zmagań startujących śmiałków staną się  nadmorskie oraz leśne tereny Gdańska.

Uczestnicy pierwszego Runmageddonu w Gdańsku będą mogli konkurować na kilku dostępnych dystansach. Dla osób dorosłych przewidziano trzy wersje biegu o zróżnicowanej długości oraz ilości przeszkód: najkrótszy, 3-kilometrowy Intro z ponad 15 przeszkodami, odbywający się na dystansie 6-kilometrów Rekrut z minimum 30 przeszkodami oraz 12-kilometrowy Classic z co najmniej 50 przeszkodami.

Bardzo się cieszymy, że tegoroczna jesienna, nadmorska edycja biegu odbędzie się w Gdańsku. Runmageddon to kolejna wielka impreza biegowa, odbywająca się w naszym mieście, którą Gdańsk wspiera finansowo. Mamy szczęście być miastem o zróżnicowanym krajobrazie, bardzo dobrej infrastrukturze biegowej i doświadczeniu w organizacji imprez biegowych. – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Uczestnicy naszego biegu, bardzo lubią nadmorskie trasy, dlatego cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wrócić nad nasze piękne morze. Tym razem, po raz pierwszy w historii bieg odbędzie się w Gdańsku. Jesteśmy zadowoleni, że przedstawiciele miasta zdecydowali się podjąć wraz z nami to wyjątkowe sportowe wyzwanie. Fanów biegów ekstremalnych, którzy na Runmageddon Gdańsk przyjadą z całej Polski czeka niezwykłe doświadczenie. Serdecznie zapraszam również kibiców, dla których także przygotowaliśmy wiele atrakcji. – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Runmageddon

Podczas gdańskiej edycji Runmageddonu, przedsiębiorstwa będą mogły wesprzeć wspaniałą inicjatywę jaką jest Szlachetna Paczka.  5-osobowe zespoły pracownicze będą mogły wystartować w Runmageddon Biznes Szlachetna Paczka. Formuła biznesowego biegu została stworzona z myślą o integracji pracowników poprzez wspólne pokonywanie ekstremalnego wyzwania. Dochód ze sprzedaży pakietów startowych biznesowej formuły przekazywany jest na rzecz Szlachetnej Paczki, jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. W formule biznesowego biegu zespoły pracownicze wspólnie pokonują trzykilometrową trasę najeżoną ponad 15 przeszkodami, biegną razem dla szczytnego celu.

Podczas Runmageddonu Gdańsk, organizator nie zapomniał również o młodszych śmiałkach, dla których przygotuje dwie formuły: Młodzież po 16 roku życia, za osobistą zgodą prawnego opiekuna może wziąć udział w formule Intro (3 km, 15 przeszkód). Zaś dla dzieci w wieku 4-11 lat przygotowana będzie specjalna trasa KIDS licząca 1 kilometr, naszpikowana około 10 przeszkodami.

Jak zawsze organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby umilić czas uczestnikom, ich bliskim oraz przybyłym kibicom. Na wszystkich gości, oprócz tras biegowych, czekać będzie pełne atrakcji Miasteczko Kibica.

Do udziału w Runmageddonie można zapisać się poprzez stronę: www.runmageddon.pl do dnia 13 września do godziny 14:00.

 

mat.pras