Życie po Koronie. Grodziski Półmaraton „Słowaka” zwiększa limit uczestników i przenosi start w inne miejsce

Zapisy na Półmaraton „Słowaka” w Grodzisku ruszą 3 marca o godzinie 18:00. Organizatorzy imprezy, która w ubiegłych latach cieszyła się wielką popularnością wśród biegaczy zwiększyli limit miejsc o 500 osób. Oznacza to, że 9 czerwca w Grodzisku  Wielkopolskim wystartować będzie mogło nawet 3,3 tysiąca uczestników. – Docelowo chcemy, aby do mety naszego biegu w 2020 roku dobiegło 4 tysiące biegaczy. W tym roku przygotowaliśmy kilka zmian organizacyjnych służących zwiększeniu frekwencji, zobaczymy jak się sprawdzą – mówi Marek Małecki, szef grodziskiego półmaratonu, który zdaje się nie przejmować tym, że od tego roku jego impreza nie wchodzi już w skład Korony Polskich Półmaratonów. 

Pierwotnie zapisy na grodziski bieg miały ruszyć 3 marca w samo południe, ale na prośbę biegaczy organizatorzy zdecydowali się przesunąć godzinę startu na 18:00.

3 marca w całej Polsce odbywać się będą biegi Tropem Wilczym, dlatego wielu biegaczy prosiło nas, abyśmy uruchomili zapisy o innej porze. Postanowiliśmy przychylić się do tych głosów – mówi Marek Małecki.Aby usprawnić zapisy zmieniamy zasady: aby znaleźć się na liście startowej wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Opłatę można będzie dokonać w ciągu 7 dni od momentu zgłoszenia. W momencie zarejestrowania 3300 zgłoszenia system zablokuje możliwość zapisów. Pozwoli nam to przyspieszyć procedurę rejestracji i uniknąć zamieszania z przelewami realizowanymi w ciągu jednego dnia – tłumaczy szef grodziskiego biegu.

Nieopłacenie zgłoszenia w terminie 7 dni spowoduje, że miejsce wróci do puli pakietów pozostających w gestii organizatora. W takiej sytuacji do końca maja odbędzie się druga tura zapisów.

Start z Poznańskiej, meta w Rynku

Aby pomieścić dodatkowe 500 osób organizatorzy zdecydowali się przenieść start z Rynku w inne miejsce – na przylegającą do niego ulicę Poznańską. Meta pozostanie bez zmian, podobnie jak w ubiegłych latach zawodnicy finiszować będą na grodziskim Rynku.

– Dzięki temu, że w tym miejscu będzie zlokalizowana już tylko strefa mety uzyskujemy dodatkową przestrzeń do postawienia namiotów i dwóch punktów, w którym wydawany będzie catering, aby nie tworzyły się kolejki – wyjaśnia Marek Małecki. – Start z ulicy Poznańskiej będzie miał tak samo uroczystą oprawę, jak wtedy, gdy biegacze ruszali z Rynku. Będzie przemarsz z Orkiestrą, będziemy odpalać confetti, dołożymy wszelkich starań, aby wyglądało to pięknie – dodaje.

Trasa grodziskiego półmaratonu zostanie poprowadzona na dwóch pętlach, przy czym inaczej niż w ubiegłym roku pierwsze okrążenie nie będzie kończyło się na Rynku, lecz na ulicy Poznańskiej.

– Liczymy, że biegacze w dalszym ciągu chętnie będą zapisywać się na naszą imprezę mimo tego, że nie należy już do cyklu Korony Polskich Półmaratonów. Po naszej stronie nic się nie zmienia. W dalszym ciągu mocno pracujemy nad tym, aby nie zawieść oczekiwań biegaczy. Chcemy ich pozytywnie zaskakiwać i robić najlepszą imprezę w Polsce, która jest sportową wizytówką naszego miasta – kończy szef grodziskiego biegu.

md

fot. FotoMaraton.pl