Ruszyły zapisy na 36. Toruń Maraton

36. Toruń Maraton odbędzie się w ostatni weekend października (28.10.2018 r.), a oprócz biegu na królewskim dystansie rywalizacja toczyć się będzie także w półmaratonie. Organizatorzy przygotowali również zmagania dla najmłodszych, którzy w zależności od wieku, do pokonania będą mieli dystanse od 100 do 1000 metrów. Rejestracja do biegów głównych już ruszyła, natomiast zapisy dla dzieci i młodzieży zostaną otwarte 1 sierpnia. 

Maraton w Toruniu to bieg corocznie rozgrywany od 1983 roku. Na przestrzeni lat zmieniał się organizator imprezy. W 2018 roku Toruń Maraton zostanie ponownie zorganizowany przez Stowarzyszenie Run To Run, które od siedmiu lat z sukcesem rozwija imprezę o nazwie RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! Imprezę wspierać będzie Miasto Toruń i Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters.

Organizatorzy postawili przede wszystkim na szybką i płaską trasę oraz wyjątkowy medal, który zaprezentowany zostanie już wkrótce. Końcówka października to będzie ostatni moment na ustanowienie swojego rekordu życiowego w 2018 roku! Ze względu na łagodny profil trasy i potencjalnie dobre warunki atmosferyczne, spodziewane są liczne „życiówki” biegaczy, a nawet pobicie najlepszych czasów osiągniętych w maratonie w klasyfikacji mężczyzn i kobiet w Toruniu.

Biegacze przetestują trasę

Uczestnicy rozgrywanego podczas 36. Toruń Maratonu biegu na dystansie półmaratonu będą także oficjalnie testować trasę biegu, na której 30 marca 2019 roku odbędzie się półmaraton w ramach 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Start, meta oraz miasteczko biegowe zlokalizowane będą w nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej – Arena Toruń. Rywalizacja dla dzieci będzie przebiegać w trakcie biegu maratońskiego na pobliskim Stadionie Miejskim w Toruniu.

Pacemakerzy poszukiwani

Organizatorzy 36. Toruń Maratonu rozpoczęli nabór chętnych biegaczy do pełnienia funkcji pacemakera tj. osoby pomagającej swoim kolegom z trasy pokonanie dystansu maratońskiego w założonym tempie. Poszukiwani są biegacze, którzy będą wstanie poprowadzić grupy na następujące czasy końcowe:

  • 5 h
  • 4 h 45 min
  • 4 h 30 min
  • 4 h 15 min
  • 4 h
  • 3 h 45 min
  • 3 h 30 min
  • 3 h 15 min

Wszystkie chętne osoby mogą wysłać zgłoszenie swojej kandydatury poprzez formularz dostępny TUTAJ

Dla każdego pacemakera przewidziany jest bezpłatny pakiet startowy, pamiątkowa koszulka, medal na mecie, specjalne podziękowania podczas ceremonii dekoracji/zakończenia imprezy oraz pisemne rekomendacje. Nabór zgłoszeń chętnych biegaczy zostanie zakończony 19 sierpnia 2018 r.o godz. 16:00.

Najmłodsi na start!

Zapisy do biegów dla dzieci i młodzieży uruchomione zostaną 1 sierpnia. Rywalizacje dla najmłodszych odbędą się po starcie maratonu i półmaratonu, a młodzi adepci biegania będą mieć do pokonania dystanse od 100 do 1000 metrów, w zależności od swojego wieku. Każdy uczestnik biegów dla dzieci otrzyma na mecie pamiątkowy medal.

Zapisy oraz pozostałe informacje znaleźć można na stronie www.maratontorun.pl

 

mat.pras