Trwają zapisy na półmaraton w Swarzędzu

W niedzielę, 9 września ze swarzędzkiego Rynku wystartuje III Półmaraton Szpot Swarzędz. Na nieco ponad 2 miesiące przed imprezą na liście startowej jest niemal 400 uczestników. Organizatorzy spodziewają się, że w biegu weźmie udział około 1,5 tysiąca osób. 

W tym roku swarzędzki półmaraton odbędzie się dopiero po raz trzeci. Do mety pierwszej edycji dobiegło 867 biegaczy, a w ubiegłym roku bieg ukończyło 1122 osób.

– Znaczący wzrost liczby uczestników w ubiegłym roku wynika m.in. z faktu, że przekazujemy nagrody aż w 10 kategoriach wiekowych. Poza tym biegaczy przekonuje szybka i ciekawa trasa, która w porównaniu z poprzednimi edycjami naszej imprezy nie ulegnie zmianie – mówi Marek Wajer, dyrektor biegu.

Półmaraton Szpot Swarzędz, to jedna z nielicznych imprez biegowych, w których nagrody otrzymują w kategoriach wiekowych nie pierwsza trójka, a pierwsza szóstka – zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Oznacza to, że na podium  po odbiór nagród finansowych i rzeczowych łącznie zaproszonych zostanie 132 biegaczek i biegaczy. Zwycięzcy otrzymają puchary i zainkasują po 1,2 tysiąca złotych. Rekordy trasy należą od roku 2016 do Andrzeja Starzyńskiego 1:09:17 wśród panów i od roku 2017 do Patrycji Talar 1:18:20 wśród pań.

Limit czasu wynosi 180 minut, a meta zlokalizowana będzie na zmodernizowanym Stadionie Miejskim przy ulicy Święty Marcin 1 w Swarzędzu.

Tegoroczny półmaraton jest o tyle szczególny, że odbywa się w ramach obchodów 380-lecia lokacji miasta Swarzędza. Informacja o biegu znalazła się w oficjalnym programie rocznicowych uroczystości.

Zapisy prowadzone są poprzez stronę www.biegi.szpot.pl, a wpisowe wynosi 60 złotych.

mat pras.