W Poznaniu ruszył Happy Week

Organizatorzy 19. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza przygotowali zabawę „Happy Week” dla biegaczy, którzy dotychczas nie zgłosili się do udziału w poznańskim maratonie. 

– Od dzisiaj do niedzieli wśród osób, które w danym dniu zapisały się na bieg i opłaciły uczestnictwo losować będziemy atrakcyjne prezenty. Na przykład dziś do zdobycia jest nocleg w Hotelu Camping Malta w terminie z 13 na 14 października, a więc w maratoński weekend.  – mówi Monika Prendke z Biura Maratonu. – Zachęcamy gorąco do zabawy. Naprawdę warto! Prezenty ufundowali nasi Sponsorzy i Partnerzy: PKO Bank Polski, 4F, Browar Fortuna, Aerotechnika – Dynamika oraz KKS Lech. Dorzuciliśmy też coś od siebie. – wylicza.

Organizatorzy maratonu zachęcają do śledzenia profilu imprezy na Facebooku, gdzie mają pojawiać się m.in. informacje o tym, jakie prezenty czekają na uczestników zabawy „Happy Week”.

Taniej jeszcze przez tydzień

Obecnie opłata za udział w maratonie wynosi 120 złotych. Przed nami ostatni tydzień obowiązywania stawki w takiej wysokości, ponieważ od 1 sierpnia wpisowe wzrośnie o 30 złotych i wynosić będzie już 150 zł.

Niektórzy zawodnicy mogą liczyć na zniżki. O połowę mniej za pakiet zapłacą biegacze, którzy ukończyli 60 lat, a 25% rabat na start otrzymają posiadacze karty „Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny” z kodem terytorialnym miasta Poznania. Poza tym 20% zniżki na wpisowe dostaną osoby, które uiściły opłatę startową w 11. PKO Poznań Półmaratonie.

Za darmo w 19. PKO Poznań Maratonie wystartują zawodnicy na wózkach, a także osoby, które w 18. PKO Poznań Maratonie zajęły miejsca od I do III w kategoriach wiekowych. Gratisowy start przysługuje również 73 biegaczom, którzy mają na koncie wszystkie dotychczasowe edycje poznańskiego maratonu.

Jak informuje Biuro Prasowe imprezy, aktualnie na liście startowej maratonu znajduje się 2313 osób. Przypomnijmy, że rok temu do mety 18. PKO Poznań Maraton dotarło 6355 biegaczy. Tym samym był to największy ubiegłoroczny bieg maratoński w Polsce.

md