39. PKO Półmaraton Szczecin coraz bliżej

Już 26 sierpnia odbędzie się 39. PKO Półmaraton Szczecin oraz towarzyszący mu bieg na 10 km. Chętni do wzięcia udziału w biegach mają jeszcze taką szansę, choć pozostało już niewiele wolnych miejsc. Od dawna za to nie ma już pakietów na „Bieg Pirata Golden Tulip Międzyzdroje Residence”, organizowanego dla najmłodszych fanów biegania. Na starcie stanie 600 dzieci. Półmaraton w Szczecinie to przede wszystkim ciekawa choć niełatwa trasa, ale rekompensująca trudy biegu przepięknymi widokami. 

Podczas 39. PKO Półmaratonu Szczecin biegacze będą mieli wyjątkową okazję zwiedzić najpiękniejsze zakątki portowego miasta. Start oraz meta biegu usytuowana jest na Jasnych Błoniach – zielonym sercu Szczecina. Pierwsze 10 km, które wspólnie pokonają uczestnicy półmaratonu jak i biegu towarzyszącego na dystansie 10 km, to ścisłe centrum miasta i zabytkowe Wały Chrobrego z przepięknym widokiem na Odrę i bulwary. Uczestnicy przebiegną koło Muzeum Narodowego, Wyższej Szkoły Morskiej oraz Centrum Dialogu Przełomy. Druga część trasy półmaratonu wiedzie przez zielone i malownicze uliczki zielonej dzielnicy Pogodno, gdzie można liczyć na kurtyny wodne wystawiane przez mieszkańców wprost z ogródka i liczne, spontaniczne punkty kibicowania.

Organizatorzy 39. Półmaratonu Szczecin ustanowili limit uczestników biegu głównego na poziomie 2,5 tysiąca osób. Na tą chwilę opłaconych jest już blisko 2200 pakietów startowych. Z kolei limit w biegu na 10 km ze względu na duże zainteresowanie, został w ostatnich dniach zwiększony i wynosi 1200 uczestników. Do końca wyczerpania limitu pozostało niespełna 150 miejsc. Rejestracja do obu biegów trwać będzie do dnia 15 sierpnia lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc startowych.

Wiemy już, jak będzie wyglądać medal oraz oficjalna koszulka półmaratonu, o wyglądzie której zadecydowali sami uczestnicy biegu w specjalnym głosowaniu na Facebooku. Do wyboru mieli oni białą koszulkę z czerwonymi napisami oraz granatową z białymi napisami. Ostatecznie w głosowaniu zwyciężyła koszulka w kolorze granatowym.

PKO Półmaraton Szczecin
Na mecie na każdego finishera będzie czekał przepiękny medal, który od 2015 roku nawiązuje oczywiście do morskiego klimatu. Medale w szczecińskim półmaratonie należą do jednych z najpiękniejszych w kraju, a uczestnicy szczecińskiego półmaratonu mieli już okazję do skompletowania morskiej kolekcji medali składającej się z: statku, kotwicy oraz koła sterowego. Motywem tegorocznego medalu jest globus.

Medal 39. PKO Półmaraton Szczecin

25 sierpnia, a więc dzień przed 39. PKO Półmaraton Szczecin, w największym kompleksie parkowym w Szczecinie na Jasnych Błoniach, odbędzie się bieg dla dzieci „Bieg Pirata Golden Tulip Międzyzdroje Residence”. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego efektem jest wyczerpanie limitu uczestników na długo przed startem. W rywalizacji najmłodszych weźmie udział 600 dzieci, które na mecie otrzymają przepiękny, odlewany medal oraz atrakcyjny pakiet upominków od sponsora tytularnego biegu – Golden Tulip Międzyzdroje Residence.

Bieg PIRATA

Podczas biegu odbędzie się konkurs na najciekawsze pirackie przebranie, a nagrodą będzie voucher na weekendowy pobyt rodziny nad morzem w Golden Tulip Międzyzdroje Residence. 

Bieg Pirata

Weryfikacja zawodników oraz wydawanie pakietów startowych będą odbywały się w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Szczecinie we Floating Arena przy ul. Wąskiej 16/ I piętro:

  • w dniu 23 sierpnia 2018 r. w godz. 17.00 – 21.00 (czwartek)
  • w dniu 24 sierpnia 2018 r. w godz. 17.00 – 21.00 (piątek)
  • w dniu 25 sierpnia 2018 r. w godzinach 10.00 – 20.00 (sobota)
UWAGA: W dniu startu nie będzie możliwości odbioru pakietów startowych

Więcej informacji na stronie www.halfmarathon.szczecin.pl

Portal Biegowe.pl jest Patronem Medialnym 39. PKO Półmaratonu Szczecin

 

GD

Fot. Jarek Dulny/ Fotografia Sportowa Dulny-Foto