8. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego na start

W niedzielę, 19 sierpnia odbędzie się 8. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego. Trasa biegu tradycyjnie wiedzie przez miejscowości Powiatu Warszawskiego Zachodniego, a konkretnie z miejscowości Błonie do Borzęcina Dużego. Na liście startowej imprezy znajduje się 527 biegaczy, którzy opłacili uczestnictwo w imprezie. Zapisy na bieg zostały już zamknięte.

Od lat bieg odbywa się na podobnej trasie. Biegacze pokonują dystans z miejscowości Błonie do Borzęcina Dużego, gdzie zlokalizowana jest meta. Stamtąd po zakończonej imprezie bezpłatnymi autobusami przewożeni są z powrotem do miejsca, skąd ruszał bieg.

Statystki wskazują na to, że podwarszawski półmaraton jest imprezą o zasięgu lokalnym. Najwięcej zapisanych biegaczy – 248 pochodzi z Warszawy, kolejne miejscowości skąd pochodzi większość uczestników to Błonie, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki i Piastów.

W ostatnich latach organizatorzy podwarszawskiego półmaratonu borykali się ze spadkami frekwencji. W ubiegłym roku bieg ukończyło 472 osób, czyli o 78  mniej niż w 2016 roku. W porównaniu z 2015 rokiem do mety ubiegłorocznego biegu dotarło aż o 172 uczestników mniej.

Ubiegłoroczną edycję biegu wygrał Ukrainiec Andrzej Starzyński, który osiągnął czas 01:08:10. Wśród kobiet tryumfowała Valentyna Kiliarska z Ukrainy z wynikiem 1:24:03.

Start w tegorocznym półmaratonie zapowiedział Andrzej Radzikowski, zawodnik LKS Olymp Błonie, reprezentant Polski w biegach Ultra, Mistrz Europy w Biegu 24h 2018 Timisoara w Rumuni, jedyny Polak który wygrał Spartathlon, Mistrz Polski w biegu 24h z roku 2013 i 2017 (256 km 246m), rekordzista Polski w biegu 12h.

md

fot. facebook.com/PolmaratonPWZ