Bieg Fabrykanta: blisko 1,5 tysiąca biegaczy pobiegnie ulicami Łodzi

8. Bieg Fabrykanta, odbędzie się w najbliższą sobotę. Do biegu głównego zgłosiło się blisko 1500 uczestników. Jak co roku trasa biegu wytyczona została na terenie Księżego Młyna, czyli najbardziej „fabrykanckiej” części Łodzi. Bieg Fabrykanta po raz kolejny rozgrywany jest w ramach cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.

Faworyci do zwycięstwa

Głównym faworytem do zwycięstwa w 8. Biegu Fabrykanta jest wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, rekordzista Biegu Fabrykanta (29:59) – Artur Kozłowski, z którym o triumf powalczą m.in. Tomasz Osmulski z Łodzi, Krzysztof Pietrzyk z Koluszek i Tomasz Biskupski z Sukowa. Wśród Pań o pierwsze miejsce walczyć będą dwie najlepsze zawodniczki z naszego regionu Monika Kaczmarek z Łodzi oraz Zuzanna Mokros z Pabianic.

Bieg Fabrykanta to mój stały punkt w kalendarzu, to dobry moment na sprawdzenie się po wakacyjnych treningach na dystansie 10 km – mówi Zuzanna Mokros z Pabianic, dodając – w tym roku postanowiłam sprawdzić się jeszcze w Biegu Grohmana, to będzie mój debiut na milę.

2. Bieg Grohmana – sprawdź się na milę

Podczas 8. Biegu Fabrykanta odbędzie się bieg na milę, w którym limit wynosi 150 biegaczy! Zmagania na tym nietypowym dystansie rozpoczną się o godzinie 16:30. Jako pierwsze na trasę wyruszą Panie, a 15 minut później Panowie. Trasa wytyczona została na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a składać się będzie z dwóch pętli. Do biegu będzie można dopisać się jeszcze w biurze zawodów do wyczerpania miejsc. Całość zebranej kwoty z wpisowego na Bieg Grohmana zostanie podwojone przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i przekazana na cel charytatywny.

Biegi Małego Fabrykanta

W tym roku rywalizację w 8. Biegu Fabrykanta rozpoczną dzieci, których zmagania zaczną się o godzinie 15:30. Na starcie stanie blisko 250 uczestników, którzy będą rywalizować w pięciu kategoriach wiekowych. Trasy biegów dziecięcych wyznaczone będą na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzieci startujące w biegach „Małego Fabrykanta” na mecie otrzymają pamiątkowe medale i słodki poczęstunek, a najlepsi statuetki oraz nagrody.

Bieg Małego Fabrykanta

Zbiórka materiałów i pomocy szkolnych dla dzieci onkologicznie chorych!

Podczas 8. Biegu Fabrykanta, odbędzie się zbiórka materiałów i pomocy szkolnych dla dzieci onkologicznie chorych – podopiecznych Fundacji „Krwinka”. Możecie podarować wszystko, co potrzebne dziecku do szkoły. Zachęcamy uczestników 8. Biegu Fabrykanta do wsparcia akacji i dostarczenia materiałów w godzinach pracy biura zawodów.

Biuro zawodów

Biuro zawodów zlokalizowane będzie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi przy ul. Tymienieckiego 22/24 – budynek G. Pakiety startowe będzie można odbierać w piątek (15:00-21:00) oraz w sobotę (13:00-17:00). Pomimo zamkniętych list startowych w biurze zawodów będzie można dokonać jeszcze zgłoszenia do 8. Biegu Fabrykanta. Dla zawodników przygotowana została pula 50 miejsc w cenie 80 zł!

Zmiany w organizacji ruchu:

W związku z organizacją 8. Biegu Fabrykanta w godzinach 15:30 – 20:30 wyłączona z ruchu drogowego zostanie ulica Tymienieckiego, a od 17:30 następujące ulice Magazynowa, Fabryczna, Targowa, Kilińskiego, Al. Piłsudskiego, Przędzalniana. Zmianie ulegną również trasy autobusów i tramwajów – szczegóły dostępne są na stronie biegu w zakładce: Zmiana organizacji ruchu

8. Bieg Fabrykanta organizowany jest przez KS Alaska, stowarzyszenie Bądź Aktywny oraz firmę inesSport przy udziale Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Fundacji Krwinka, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi. Honorowy Patronat nad zawodami objęła Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Szczegółowe informacje dotyczące 8. Biegu Fabrykanta dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na Facebooku

Program zawodów:

Piątek 24 sierpnia:

15:00 – otwarcie biura zawodów

21:00 – zamknięcie biura zawodów

Sobota 25 sierpnia:

13:00 – otwarcie biura zawodów

15:00 – zamknięcie biura zawodów „Małego Fabrykanta”

15:30 – zamknięcie biura zawodów na Bieg Grohmana

15:20 – rozgrzewka dla dzieci

15:30 – start Biegów Małego Fabrykanta

16:15 – rozgrzewka przed Biegiem Grohmana

16:30 – start Biegu Grohmana – Kobiety

16:45 – start Biegu Grohmana – Mężczyźni

17:00 – zamknięcie biura zawodów

17:30 – dekoracja biegów „Małego Fabrykanta” i Biegu Grohmana

18:00 – rozgrzewka przed biegiem głównym

18:30 – start biegu głównego

20:00 – dekoracja zwycięzców

21:00 – zakończenie imprezy

źródło: www.biegfabrykanta.pl