CrossRunPaprocany, czyli kajakarstwo, bieganie i cross-training w jednym starcie

Nadchodzi CrossRunPaprocany, czyli jedyna i niepowtarzalna impreza sportowa na terenie tyskiego Jeziora Paprocańskiego, która odbędzie się w sobotę 15 września. Dlaczego te zawody są takie wyjątkowe? Bo jako jedyne w Polsce łączą kajakarstwo, bieganie i cross-training w jednym starcie.

Aby zdobyć medal każdy z zawodników musi pokonać 3 etapy. Przepłynięcie jeziora kajakiem – 1km, bieg wokól jeziora na dystansie 6,5 km oraz ćwiczenia na stacjach cross treningu.

– Przepłynięcie kajakiem będzie pierwszym z etapów, ale wcale nie najprostszym. Każdy zawodnik musi pokonać swoje lęki i niedoskonałości przepływając kilometrową trasę samotnie w kajaku, aby móc z niego jak najszybciej wyskoczyć i biec kolejny etap. Drugi etap to szansa na nadgonienie zaległości z wody – 6.5 km biegu płaską trasą dookoła jeziora, aby dobiec do najtrudniejszego i wymagającego najwięcej sprawności fizycznej trzeciego etapu – stacji cross treningu!  – opisuje wyzwanie, które stoi przed uczestnikami Tomasz A. Czernecki, prezes stowarzyszenia 43-100 Sport. – Ten etap będzie składał się z zestawu ćwiczeń, które musisz pokonać w jak najkrótszym czasie zachowując poprawność techniczną. Pula stacji, z której stworzymy mordercze trasy jest składa się z 12 ćwiczeń, do których obciążenie będzie dostosowane w zależności od płci zawodnika. Każde z ćwiczeń zostało szczegółowo przez nas omówione w krótkich filmach instruktażowych, które są dostępne w naszych mediach społecznościowych – informuje szef imprezy.

Na zawodach oprócz dobrej, sportowej zabawy priorytetami są technika i czas, który będzie mierzony po każdym z etapów oraz łącznie. Klasyfikacja uczestników będzie podzielona na kobiety i mężczyzn, a dla najlepszej trójki  przewidziane są puchary, nagrody pieniężne i rzeczowe.

Zgłoszenia do CrossRun Paprocany przyjmowane są na tej stronie. Wysokość opłat startowych zmienia się w zależności od daty rejestracji, do końca sierpnia pakiet kosztuje 120 złotych. Od 1 września do 10 września cena wzrośnie do 150 zł, a w dniach 10 września do 14 września możliwa będzie jedynie opłata w formie gotówki wynosząca 160 zł.

Organizator przewidział zniżki dla grup 15-osobowych w wysokości 10%, aby ją otrzymać należy sporządzić listę osób należących do grupy i przesłać ją do organizatora. Rabat respektowany jest w formie zwrotu 10% należności za start.

mat. pras.

fot. paprocany.tychy.pl