PZU Maraton Warszawski nadał już 7 tysięcy numerów startowych. Adam Nowicki gotowy do debiutu

Organizator 40. jubileuszowego PZU Maratonu Warszawskiego poinformował, że nadał numery startowe prawie 7 tysiącom biegaczy. Na liście startowej jest jeszcze dodatkowe 2 tysiące osób, które jeszcze nie wniosły opłaty startowej. Adam Nowicki, jeden z czołowych polskich biegaczy długodystansowych ogłosił właśnie, że 30 września w Warszawie zadebiutuje na dystansie maratonu. 

Adam Nowicki to Mistrz Polski w Półmaratonie z 2014 i Wicemistrz Polski w Półmaratonie sprzed 2 lat. – O debiucie w maratonie rozmyślałem od lat. Nareszcie przyszedł czas aby zmierzyć się z królewskim dystansem twarzą w twarz. Postanowiłem, że zrobię to 30 września w Maratonie Warszawskim. – powiedział zawodnik, który w ubiegłym tygodniu obchodził swoje 28. urodziny.


Najlepszy półmaratoński czas Nowickiego to 1:03:57, który osiągnął w ubiegłym roku w holenderskim Venlo. Jeszcze przed startem w stolicy zawodnik MKL-u Szczecin pobiegnie w najbliższą niedzielę w 28. Półmaratonie PHILIPS Piła, w ramach którego odbywają się Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. – Mimo, że czeka mnie debiut w maratonie, to w Pile będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony i powalczyć o tytuł. – powiedział w rozmowie z biegowe.pl Adam Nowicki. –  Mam nadzieję, że bardzo intensywne przygotowania pod maraton nie wykluczą mnie z szybkiego biegania w niedzielę. Będzie to dobry sprawdzian formy przed biegiem w Warszawie. – dodał.

7 tysięcy nadanych numerów startowych

Wielkie święto biegowe w stolicy zbliża się wielkimi krokami. Już za miesiąc – w ostatni weekend września biegacze wyruszą na  warszawskie ulice uczestnicząc w wyjątkowym, 40. PZU Maratonie Warszawskim. Trasa biegu rozciąga się od Bielan po Mokotów, zahaczając w międzyczasie o prawobrzeżną stronę stolicy. Jak poinformował organizator chęć udziału w imprezie zadeklarowało do tej pory blisko 9 tysięcy osób, a prawie 7 tysiącom zostały nadane numery startowe. – Nie jest jeszcze za późno, by dołączyć do grona maratończyków. Na stronie internetowej Fundacji wystarczy wybrać zakładkę „Zapisz się” i postępować zgodnie z instrukcjami. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i przypominamy: im szybciej – tym lepiej. Tylko do 31 sierpnia obowiązują aktualne stawki opłaty startowej. – radzi Biuro Prasowe imprezy.

Dzisiaj do północy opłata za najtańszy podstawowy pakiet startowy wynosi 150 złotych, od jutra wzrośnie o 50 złotych.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczny 39. PZU Maraton Warszawski ukończyło 5 457 zawodników, a rekord frekwencji na tej imprezie padł w 2013 roku, gdy do mety dobiegło 8509 maratończyków.

T-Mobile Bieg Na Piątkę i Sztafeta Maratońska

Maraton Warszawski nie jest jedyną imprezą, na którą z niecierpliwością czekają entuzjaści biegania z całej Polski. Towarzyszyć jej będą także inne wydarzenia, zaś wybiegane kilometry umożliwią biegaczom… pomoc potrzebującym. Taki charytatywny charakter mają dwa biegi towarzyszące maratonowi T-Mobile Bieg Na Piątkę i Sztafeta Maratońska. Do udziału w imprezach można zapisać się tradycyjnie (wnosząc opłatę startową) lub w ramach akcji dobroczynnej #BiegamDobrze. Dołączając do grona biegaczy charytatywnych, w ramach rejestracji na bieg, zakładamy swoją zbiórkę na rzecz jednej z 11 partnerskich organizacji, a po uzbieraniu kwoty minimalnej – otrzymujemy od niej numer startowy. Uczestnicy wszystkich biegów, które odbędą się w ramach 40. PZU Maratonu Warszawskiego już w tej chwili na cele dobroczynne uzbierali 400 tysięcy złotych!

To wszystko już w niedzielę 30 września – natomiast dzień wcześniej po swoje medale pobiegną najmłodsi entuzjaści sportu startujący w ramach Mini Maratonu Niepodległości. W imprezie, odbywającej się przy Pałacu Kultury i Nauki, weźmie udział 2 tysiące uczestników.

Wszystkie informacje, regulamin zawodów oraz zapisy do wybranego biegu można znaleźć na stronie internetowej www.pzumaratonwarszawski.com.

red. na podstawie materiału prasowego