Ostatnie 100 miejsc na 19. Toyota Półmaraton Wałbrzych

19. Toyota Półmaraton Wałbrzych odbędzie się już 19 sierpnia, a na liście startowej pozostało niespełna sto wolnych miejsc. Wszystko wskazuje na to, że wchodzący w skład Korony Polskich Półmaratonów bieg pobije rekord frekwencji i na starcie stanie 3,5 tysiąca uczestników. Wśród wszystkich tych zawodników, którzy dotrą do mety i ukończą półmaraton, organizatorzy rozlosują nagrodę główną – Toyotę Aygo. 

Do startu 19. edycji Toyota Półmaraton Wałbrzych pozostało już tylko kilkanaście dni a zapisy na bieg szybko zmierzają ku końcowi. Wolnych miejsc na liście startowej wałbrzyskiego półmaratonu pozostało niespełna 100 i trzeba się liczyć z tym, że wszystkie pakiety startowe znajdą swoich nabywców w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin. Limit startujących ustanowiony jest na 3,5 tysiąca osób a zarejestrowało się ponad 3,8 tysiąca biegaczy. Rekord sprzedanych pakietów już jest, ale organizatorzy spodziewają się także rekordu frekwencji. Jak pokazują statystyki z ubiegłorocznej edycji, z tym może być jednak różnie. Rok temu sprzedano bowiem 3117 pakietów startowych, które odebrało już tylko 2764 osoby. Z kolei na starcie półmaratonu stanęło 2396 biegaczy, z czego bieg ukończyło 2391 zawodników.

Międzynarodowa obsada

Podobnie jak przed rokiem, start i meta 19. Toyota Półmaraton Wałbrzych zlokalizowane będą na XVIII-wiecznym wałbrzyskim Rynku, skąd uczestnicy biegu wyruszą na dwie 10,5 kilometrowe pętle. Wśród zgłoszonych są biegacze aż 16 narodowości, w tym m.in. z Wielkiej Brytanii, Maroka, Niemiec, Czech, Luksemburga, Japonii, Włoch, Szwecji czy USA. Wałbrzyska „połówka” jest ósmym tegorocznym biegiem wchodzącym w skład Korony Polskich Półmaratonów. Po imprezie w Wałbrzychu do rozegrania pozostaną jeszcze tylko Półmaraton PHILIPS Piła (02.09), Bieg Lechitów w Gnieźnie (16.09) oraz PZU Cracovia Półmaraton Królewski (14.10).

Koszulka i medale

W tym roku oficjalna koszulka 19. Toyota Półmaraton Wałbrzych jest szczególna, bowiem bieg odbywa się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Koszulkę przygotowała marka Brubeck, która dobrała odpowiednią do rocznicy biało-czerwoną kolorystykę oraz umieściła elementy 100-lecia Niepodległości Polski.

Koszulka 19. Toyota Półmaraton Wałbrzych

Na mecie wszyscy uczestnicy biegu otrzymają medal, na którego rewersie będzie widok Kolegiaty Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i Świętych Aniołów Stróżów. To centralna świątynia Wałbrzycha, która znajduje się  przy trasie wałbrzyskiego półmaratonu, przy skrzyżowaniu ulic Moniuszki i Grabarskiej. Uczestnicy do biegu wyruszą właśnie sprzed Kolegiaty, a potem przebiegną  obok niej dwa razy, pokonując dwie pętle po 10,5 km. Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończą półmaraton, organizatorzy rozlosują wiele nagród rzeczowych. Nagrodą główną jest Toyota Aygo, a do uczestników biegu trafią też: 10-dniowe wczasy na Lazurowym Wybrzeżu we Francji oraz sprzęt AGD i RTV.

Biuro Zawodów

19. Toyota Półmaraton Wałbrzych odbędzie się 19 sierpnia o godzinie 11:00. Biuro zawodów mieścić się będzie w Hali Lekkoatletycznej przy ul. Chopina 1, i czynne będzie zarówno w przeddzień (16:00-20:00) jak i w dniu zawodów (7:00-10:00). W tym samym miejscu organizatorzy zapewniają bezpłatny nocleg w hali lekkoatletycznej (wymagany własny śpiwór i karimata). Więcej informacji na stronie polmaraton.walbrzych.pl

 

GD

Fot. www.polmaraton.walbrzych.pl