Trwają zapisy na AmberExpo Półmaraton Gdańsk

AmberExpo Półmaraton Gdańsk jest największym biegiem ulicznym organizowanym w tym mieście. Mimo, iż do zawodów zostały jeszcze ponad dwa miesiące, to do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się już blisko 2500 zawodników. W tym roku impreza została wzbogacona o kolejny dystans – 10 km i odbędzie się w terminie 27-28 października.

Zapisy na AmberExpo Półmaraton Gdańsk nadal trwają, jednak tym wszystkim, którzy jeszcze nie wpisali się na listę startową przypominamy, że tylko do piątku – 31 sierpnia obowiązuje niższy próg opłat startowych na zawody w Gdańsku. Od soboty, tj. 1 września kwota wpisowego będzie wynosiła 99 zł. Zmianie ulegnie także wpisowe „Nocnej Dychy” z 49 na 59 zł oraz „Biegu na piątkę”. (z 39 zł na 49 zł). To już zatem ostatni moment by skorzystać z niższej opłaty!

W pierwszym dniu imprezy (w sobotę, 27 października) wystartują zawodnicy rywalizujący na dystansie 10 km w ramach tzw. Nocnej Dychy. Drugiego dnia (niedziela, 28 października) odbędą się zawody na dystansie półmaratonu oraz Bieg na Piątkę. Wszyscy biegacze będą rozpoczynać zawody sprzed centrum wystawienniczo-kongresowym AmberExpo. Trasy biegów w ramach AmberExpo Półmaraton Gdańsk są są płaskie, szybkie i atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, a także w całości poprowadzone po asfalcie. AmberExpo Półmaraton Gdańsk skierowany jest głównie do wszystkich amatorów biegania nastawionych na dobrą zabawę, lubiących rywalizację z innymi zawodnikami, ale także dla tych, którzy chcą powalczyć o nowy rekord życiowy, bo trasa AmberExpo Półmaraton Gdańsk i biegu na 5 km jest płaska i bardzo szybka. W ramach biegu na dystansie 5 km odbędzie się również rywalizacja firm pod nazwą Firmowa Piątka. Tradycyjnie meta AmberExpo Półmaraton Gdańsk zlokalizowana będzie wewnątrz hali popularnego centrum wystawienniczo-kongresowego AmberExpo.

W ramach imprezy rozegrane zostaną popularne wśród biegaczy klasyfikacje, jak wprowadzony w zeszłym roku „Bieg z wózkiem dziecięcym” dla rodziców, którzy chcą wystartować wspólnie z najmłodszymi dziećmi na dystansie 5 km lub półmaratonu.

Półmaraton Gdańsk

W hali AmberExpo zlokalizowane będzie EXPO, w którym swoje oferty produktów i usług prezentować będą partnerzy i sponsorzy zawodów. Kibice będą mieli możliwość śledzenia rywalizacji zawodników na telebimie, który będzie zlokalizowany wewnątrz hali. Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych uczestnikach. W tym roku powstanie jeszcze bardziej rozbudowana strefa KIDS z licznymi atrakcjami.

Aby zapisać się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

mat.pras

Fot. Paweł Naskręt/Maratomania.pl/Labosport.pl