W niedzielę ponad 23 tysiące biegaczy wystartuje w Poland Business Run 2018

W niedzielę, 2 września, o godz. 10:30 jednocześnie w 9 miastach Polski rusza 7. edycja charytatywnego biegu Poland Business Run. Biznesowa sztafeta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jak informuje organizator tym razem weźmie w niej udział aż 23,5 tys. osób, czyli o 3,5 tys. więcej niż rok temu. 5-osobowe drużyny złożone m.in. z pracowników polskich firm i korporacji pomogą niepełnosprawnym ruchowo beneficjentom biegu. Każdy uczestnik będzie miał do pokonania dystans około 3,8 km.

Chęć pomocy, świetna atmosfera, zdrowa rywalizacja, a jednocześnie integracja pracowników wewnątrz drużyn sprawiają, że liczba uczestników Poland Business Run z każdą edycją rośnie. Najwięcej, bo aż 6 tys. biegaczy stanie na starcie w Krakowie. W Poznaniu i Warszawie pobiegnie po 3,5 tys. osób, w Katowicach 3 tys., a w Łodzi 2,5 tys. Nieco mniej zawodników wystartuje w sztafetach w Gdańsku, Lublinie oraz Rzeszowie, który w tym roku debiutuje jako gospodarz Poland Business Run.

Impreza od samego początku łączy pomaganie, promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem. Występ w Poland Business Run to dla wielu firm już coroczna tradycja.

Pracownicy dobierają się w 5-osobowe drużyny i wspólnie trenują, przygotowując się do biegu. Na starcie ramię w ramię stają managerowie, członkowie zarządu i pracownicy różnych działów, a osoby, które nie biegną, organizują transparenty i firmowy doping. Uczestnicy cenią nasz bieg za możliwość integracji, dobrą zabawę, a przede wszystkim poczucie, że wspólnie robimy coś dobrego – komentuje Marta Hernik, Global Project Manager PolandBusiness Run.

Pobiegną nie tylko drużyny z dużych międzynarodowych korporacji, ale także pracownicy mniejszych przedsiębiorstw, sportowcy, aktorzy i ludzie kultury. Główne hasło biegu brzmi „Pobiegniesz, pomożesz”, ponieważ celem organizatora – Fundacji Poland Business Run – jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ceny profesjonalnych protez wahają się od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Taki koszt przekracza możliwości finansowe wielu osób, a bez sprzętu ortopedycznego czy kompleksowej rehabilitacji powrót do życia sprzed wypadku lub choroby jest praktycznie niemożliwy. Właśnie w takich sytuacjach pomaga nasza Fundacja. Od pierwszej edycji biegu udało się już zmienić życie ponad 350 osób – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Ogromnie się cieszymy, widząc, że z roku na rok dołącza do nas coraz więcej biegaczy, którym nie jest obojętny los osób z niepełnosprawnością ruchową. Dzięki temu nasi beneficjenci mogą nie tylko wrócić do codziennych zajęć, ale realizować swoje marzenia – dodaje organizatorka.

Dowodem na to, że Poland Business Run naprawdę “stawia na nogi” swoich podopiecznych, jest fakt, że w biegu startują również osoby, które wcześniej były jego beneficjentami. W Gdańsku po raz kolejny pobiegnie Mateusz Pędziwiatr, a w Łodzi Kamil Aleksejew, którym Fundacja dofinansowała protezy w poprzednich latach. W tej edycji, po raz pierwszy w historii sztafety, wezmą także udział osoby będące jednocześnie tegorocznymi beneficjentami – w Lublinie Mariusz Zieliński, który w wyniku wypadku stracił nogę, a w Katowicach Igor Woźniak, który urodził się bez prawej ręki.

W każdym z miast 5-osobowe drużyny wystartują punktualnie o 10:30. Około 12:30 odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Na teren imprezy organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców miasta, nie tylko osoby, które biorą udziału w biegu – na miejscu zaplanowano dla wszystkich ciekawe atrakcje.

mat pras.