10. PKO Silesia Marathon zamknął internetowe zapisy. Na listach startowych łącznie ponad 9 tysięcy biegaczy

Organizator 10. jubileuszowej edycji PKO Silesia Marathon poinformował, że zakończył internetowe zapisy na wszystkie biegi, które odbędą się w weekend 6-7 października. Na liście startowej maratonu znajduje się 3103 biegaczy, na półmaraton zgłosiło się 4268 osób, a na Mini Silesia Maraton na dystansie około 4,5 km zapisało się 1779 uczestników. Zgłoszenia na biegi będą przyjmowane jeszcze 5 października w Biurze Zawodów. 

Wśród zapisanych na śląski bieg na królewskim dystansie jest 2684 mężczyzn i 419 kobiet. Łącznie na liście jest 3103 osób. Z dystansem półmaratonu chce zmierzyć się 3073 biegaczy i 1195 biegaczek, co daje razem 4268 zapisanych. Zapisy na biegi wchodzące w skład 10. PKO Silesia Marathon będą kontynuowane od 5 października, gdy ruszy Biuro Zawodów. Zgodnie z regulaminem limit uczestników maratonu wynosi 4 tysiące, a w przypadku półmaratonu 3,5 tysiąca. Oznacza to, że na dystansie połówki limit miejsc już został przekroczony.

– Na Mini Maraton o Puchar radia RMF FM zostało jeszcze 200 wolnych miejsc. Zapisy będą prowadzone przed zawodami. – informują organizatorzy.

Finisz na Stadionie Śląskim

Tak jak w roku ubiegłym, tak i teraz maratończycy finiszować będą na bieżni nowego Stadionu Śląskiego, największego obiektu lekkoatletycznego w tej części Europy.  Finisz po długim maratońskim biegu na arenie z tysiącami dopingujących kibiców, z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników.

Uczestnicy 10. PKO Silesia Marathon otrzymają w pakietach techniczne koszulki, których kolorystyce  dominuje połączenie granatu i złota, a elementy graficzne w postaci linii mają podkreślać miejsce finiszu na bieżni największego stadionu lekkoatletycznego w Polsce – Stadionu Śląskiego.

– W tym roku czeka nas wyjątkowa edycja, wyjątkowa musi być też koszulka. – mówi Bohdan Witwicki, szef maratonu. – Silesia Marathon już od pierwszej edycji oferował uczestnikom wysokiej jakości koszulki techniczne w pakiecie startowym i jako pierwsza impreza biegowa w Polsce wprowadził koszulki techniczne w wersji damskiej. Mamy nadzieję, że tegoroczna koszulka znajdzie równie duże uznanie w  oczach biegaczy i będzie miłą pamiątką z jubileuszowego biegu, który odbędzie się  7 października. – dodaje.

Medale, które zawodnicy odbiorą na mecie tradycyjnie będą posiadały minimalistyczną formę, elementy nawiązujące do 10. jubileuszowej edycji i mety na bieżni Stadionu Ślaskiego oraz nazwy wszystkich miast, przez które prowadzi trasa biegu. Dopełnieniem medalu będzie wstążka – granatowa w przypadku medalu maratońskiego i czerwona dla medalu półmaratonu.

Medal PKO Silesia Marathon

Biegniesz maraton? Zwiedzisz jednocześnie cztery miasta

PKO Silesia Marathon to jedyny w Polsce i Europie bieg maratoński prowadzący jednocześni ulicami czterech miast. Biegacze pobiegną przez Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów.

To największa impreza biegowa na Śląsku. W ubiegłym roku linię mety zlokalizowaną na Stadionie Śląskim przekroczyło 1810 maratończyków, a kolejne 2895 osób pokonało dystans półmaratonu. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku w obu biegach padną rekordy frekwencji. Na listach startowych wszystkich dystansów znajduje się obecnie dokładnie 9150 zawodników.

red

fot. Przemysław Witwicki