9. Bieg Wegański – moc roślin nad Wisłą

W sobotę, 29 września na Bulwarach Wiślanych w Warszawie odbędzie się 9. Bieg Wegański „Łatwiej niż myślisz”. W ramach imprezy odbędą się zawody na dystansie 5 km, zajęcia jogi, warsztaty dla dzieci i młodzieży, targ wegański oraz akcja sprzątania brzegu Wisły. Podczas wydarzenia gościć będą wolontariusze z psami ze schroniska Na Paluchu, gotowymi do adopcji. 

Bieg Wegański & Światowy Dzień Wegetarianizmu

1 października to dla wegan i wegetarian data szczególna. Przypada na nią ustanowiony w roku 1977 Światowy Dzień Wegetarianizmu, w Polsce obchodzony także jako Dzień Weganizmu. Bieg Wegański to oficjalna impreza, na której warto aktywnie świętować to wydarzenie. W ramach imprezy odbędzie się Bieg główny na dystansie 5 km z dodatkową kategoria OPEN „Bieg z psem” oraz  kobiety i mężczyźni, a także Rodzinny Bieg po Zdrowie na dystansie ok 2 km, na który nie obowiązują zapisy.

Trasa Biegu oraz Miasteczko Biegowe zlokalizowane zostaną na nowo otwartym odcinku Bulwarów Wiślanych czyli na Bulwarze gen. George’a Pattona. Zapisy on-line przyjmowane są do 23 września 2018 na stronie elektronicznezapisy.pl

W Biegu mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od wyborów etycznych i kulinarnych. – Wystartuj i przekonaj się, że zgodnie z przewodnim motto wydarzenia, naprawdę jest „łatwiej niż myślisz” – przebiec 5 km i zaprzyjaźnić się z roślinną kuchnią. Zapraszamy wegan do biegania, a biegaczy do spróbowania nowych smaków. – zachęcają organizatorzy z Fundacji Run Vegan.

Wydarzenia Towarzyszące

Zabiegany Targ Wegański – to przede wszystkim roślinna i zdrowa uczta dla podniebienia. Wegańskie makarony, pizze, falafele, zapiekanki, pierożki, desery, lody i koktajle – to przedsmak tego, co zaoferują wystawcy spośród roślinnych dań świata. Na Targu kupić będzie można też odzież, książki i akcesoria sportowe.

Joga dla każdego – bezpłatne zajęcia jogi – dla początkujących i zaawansowanych, a także na specjalna sesja dedykowaną biegaczom

Warsztat Slow Jogging – przed biegiem głównym na dystansie na 5 km profesjonalny trener poprowadzi instruktaż slow-joggingu, na który zapraszamy osoby mniej doświadczone w tej dyscyplinie.

Bieg wolontariuszy z psami z Palucha – na linii startu Biegu stanie liczne grono wolontariuszy z psami z Palucha, które czekają na adopcję. W pełni resocjalizowane i gotowe do adopcji czekają na swój szczęśliwy dzień. Wolontariuszy z Palucha można poznać po charakterystycznych fioletowych koszulkach, a psy czekające na nowy dom – po czerwonych chustach.

Bieg Wegański

Podczas trwania wydarzenia będzie można przekazać składkę na rzecz Schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Partner Biegu, Fundacja Viva! Cegiełkę Biegu Wegańskiego można również zakupić online. Idzie zima, więc tej jesieni celem zbiórki jest całoroczny domek dla psów, skutecznie chroniący przed mrozami. Więcej informacji na stronie pomagam.pl 

PROGRAM WYDARZENIA 29.09.2018, Bulwary Wiślane

W ramach wydarzenia odbędą się:

  1. Bieg na dystansie 5 km, start o godzinie 11.00 (bez pomiaru czasu, na linii mety sędziowie PZLA)
  2. Targ Wegański w godzinach: 9.30 – 15.00, wstęp wolny
  3. Zajęcia dla dzieci i młodzieży: VRRoom – wirtualna rzeczywistość oraz animacje dla najmłodszych

Harmonogram godzinowy:

29.09.2018 sobota

9.30 – 15.00 Targ Wegański, wstęp wolny

10.00 – 10.30 zajęcia jogi, wstęp wolny

11.00 – 12.30 bieg na dystansie 5 km (rejestracja on-line), bicie rekordu slow-jogging

12.30 – 13.00 dekoracje zwycięzców, konkursy na scenie

13.00 – 13.30 zajęcia jogi, wstęp wolny

30.09.2018 niedziela

16.00-18.00: akcja sprzątania brzegu Wisły: Zabiegam o czystą Polskę

Pakiet uczestnika 9. Biegu Wegańskiego:

  • pakiet startowy: numer imienny, upominek Biegu, kosmetyk AA VEGAN, produkt Primavika
  • na mecie: medal, woda, izotonik, jesienne owoce

Zapisy i regulamin imprezy na stronie elektronicznezapisy.pl Więcej informacji znaleźć można również na Fanpage’u Biegu Wegańskiego

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Run Vegan, a Partnerem Projektu Miasto Warszawa oraz Fundacja VIVA! Akcja dla zwierząt.

Portal Biegowe.pl jest Patronem Medialnym 9. Biegu Wegańskiego „Łatwiej niż myślisz”

mat.pras