Już jutro Warsaw Track Cup na stadionie AWF Warszawa. Wciąż są wolne miejsca

Już jutro na stadionie warszawskiej AWF przy ul. Marymonckiej 34 odbędzie się trzeci i ostatni w tym roku mityng Warsaw Track Cup. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie biegaczy, którzy szukają odmiany od biegów ulicznych i chcą się pościgać na bieżni. W programie mityngu biegi na dystansach 800 m, 1500 m, 3000m oraz sztafeta 4×400. Nie zabraknie również biegów dla dzieci.

Finał Warsaw Track Cup odbędzie się na stadionie warszawskiej AWF, który jest nowoczesnym obiektem z oświetleniem i zapleczem z szatniami, prysznicami oraz halą lekkoatletyczną.

Jak powiedział nam Mariusz Giżyński, organizator imprezy, czołowy polski maratończyk Warsaw Track Cup to spełnienie jednego z jego biegowych marzeń. – Zawsze chciałem stworzyć wydarzenie, podczas którego amatorzy bawią się biegami na bieżni. Sam wiele lat temu ścigałem się na tartanie i zdobywałem medale Mistrzostw Polski. Wierzę, że ma to również sens czysto szkoleniowy, ponieważ wyrabia się niezbędny zapas prędkości, który przydaje się biegaczom amatorom – zwłaszcza im. Przygotowując wydarzenie, czasem sam dźwigam płotki i namioty, ale jednocześnie organizacja tych zawodów sprawia mi wiele satysfakcji. – powiedział.

Wciąż są wolne miejsca

Na liście startowej jutrzejszej imprezy znajduje się obecnie 231 osób, które wniosły opłatę startową. Oznacza to, że wciąż są dostępne miejsca. Można po prostu przyjść  jutro na stadion AWF i zgłosić się na miejscu. Opłata startowa wynosi 25 złotych. Biuro zawodów rozpoczyna pracę o godzinie 17:30, start I serii biegu na 3000 m nastąpi godzinę później.

Tak jak w poprzednich dwóch odsłonach Warsaw Track Cup tym razem również można pobiec na kilku dystansach podczas jednego mityngu. Organizatorzy polecają jednak start w jednym biegu indywidualnym i dodatkowo w sztafecie 4 x 400 m.

Jak one biegają… na bieżni!

Organizatorzy zachęcają do udziału dzieci od wieku poniżej 5 roku życia do 9 lat. Bezpłatne zapisy najmłodszych fanów lekkiej atletyki będą prowadzone w dniu biegu od 18:15. Od 18:00 do 21:00 na miejscu działać będzie sportowe przedszkole, gdzie rodzice i opiekunowie będą mogli zostawić swoje pociechy pod opieką naszych instruktorów. Dzięki temu będą mogli ze spokojem wystartować w swoich seriach biegów.

Warsaw Track Cup

Pierwsza seria biegów dla najmłodszych dzieci odbędzie się o godzinie 19:15 na dystansie 60 m, 3 minuty później dzieciaki w wieku 6-7 lat polecą 100 m, a o godzinie 19:21 na dystansie 200m rywalizować będą najstarsi uczestnicy w wieku 8-9 lat.

red

fot. Aleksandra Szmigiel/runningcreatives.pl