Mocna obsada biegu Adrenaline Rush w Radotkach

W najbliższą sobotę, 29 września w Radotkach k. Płocka odbędzie się ostatnia w tym roku edycja terenowego biegu z przeszkodami Adrenaline Rush. Po raz pierwszy podczas imprezy rozgrywanej pod tym szyldem będzie można zakwalifikować się do Mistrzostw Europy OCR, które w przyszłym roku odbędą się w Gdyni. Jak informują organizatorzy, w Radotkach zobaczyć będzie można najlepszych zawodników OCR w Polsce i Europie.

Bazą sobotnich zawodów w Radotkach będzie Osada Młynarza. W programie imprezy znajdują się dwa biegi – na 5 km z co najmniej 25 przeszkodami i na dystansie 10 km z około 50 przeszkodami. Start zawodników Elite zaplanowano wyłącznie na dłuższej trasie. Organizatorzy zapewniają, że poziom jej trudności będzie wysoki, a do przeszkód, które pojawiały się podczas poprzednich trzech edycji Adrenaline Rush dołączą takie, które należało pokonać na Mistrzostwach Polski OCR w Gdyni.

Mocna obsada fal Elite

Lista startowa Elite mężczyzn zapełniła się do ostatniego miejsca. Wśród 67 zgłoszonych zawodników są m.in. Tomasz Oślizło i Tomasz Danielkiewicz z ekipy xRunners, Dawid Hajnos i Robert Krzystyniak (Gorący Potok Team) czy Robert Bandosz (Koniuchy OCR/Algraf Race Team). W fali Elite kobiet start zadeklarowało 13 zawodniczek, wśród nich m.in. reprezentująca Socios Silesia Małgorzata Szaruga, Mistrzyni Polski OCR z Gdyni i Ząbek (OCRA Poland), Aleksandra Grobelna z xRunners (wicemistrzyni Polski OCR z Gdyni na dystansie 15km), a także Małgorzata Daszkiewicz z ekipy Power Training.

Dużym zainteresowaniem zawodników cieszyły się również fale Open. Do udziału w biegu łącznie zapisało się łącznie ponad 500 osób, co może oznaczać frekwencyjny rekord. Ten wynik może być jeszcze lepszy, ponieważ będzie można zgłosić się jeszcze w dniu biegu – dorośli w godzinach 8-12, dzieci 9-10.

Dzieciaki na start!

W zmaganiach najmłodszych Adrenaline Rush Kids mogą wziąć udział dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Co dla nich szykują organizatorzy? Pociechy w wieku 5-8 lat wystartują na 400 metrów, gdzie napotkają 10 przeszkód. Koszt startu to 15 zł. Dzieciaki w wieku 9-12 lat zmierzą się z dystansem 1100 metrów, na którym znajdzie się 20 przeszkód. Start w tej kategorii kosztować będzie 25 zł. Ilość miejsc jest ograniczona do 100 dla dzieci w wieku 5-8 lat, a w kategorii 9-12 do 200 uczestników.

Biegi Kids będą miały formę rekreacji i zabawy, dlatego nie przewidziano pomiaru czasu ani klasyfikacji, a każdy, kto ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal.

– Nie musicie martwić się o parking, jednak bardzo prosimy, aby nie mnożyć samochodów i w miarę możliwości organizować się w grupy.  – apelują do uczestników organizatorzy. – Przewidziana jest również szatnia, depozyt oraz możliwość skorzystania z prysznica. Po biegu każdy zostanie poczęstowany ciepłym żurkiem. – dodają.

Adrenaline Rush w Radotkach potrwa do godziny 16:00

md