Runmageddon gotowy na podbój Gdańska. Wśród atrakcji najdłuższa morska przeprawa

Organizatorzy Runmageddonu, który w najbliższy weekend po raz pierwszy w historii cyklu zawita do Gdańska zapowiadają, że uczestników czekają kąpiele w morzu, tarzanie w piasku, a także dziesiątki katorżniczych przeszkód. Areną ekstremalnych zmagań w formułach Intro, Rekrut i Classic będzie Park Reagana  pobliska plaża. W środkowej części parku, tuż przy ulicy Dąbrowszczaków stanie Miasteczko Kibica wraz z liniami startu i mety.

Fani ekstremalnej morskiej przygody szykują już formę do Runmageddonu. Na listach startowych zapisanych jest już kilka tysięcy uczestników, w tym spora część reprezentantów miasta gospodarza – Gdańska.

Trasy Runmageddonu 

Uczestnicy najkrótszego dystansu Intro biec będą 3 kilometry po terenie parku i pokonają ponad 15 przeszkód. Pokonają pętle z obciążeniem, dywany z opon. Przeciskać się będą przez porodówkę i czołgać pod zasiekami. Sprawdzą umiejętność wspinania się na Ukośną i poczują się  jak bohaterowie komiksów, pokonując łańcuchy w X-man’ie.

Startujący w Rekrucie dziennym, jak i nocnym, w formule 6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami, na początku ruszą trasą formuły Intro, a następnie pobiegną w stronę plaży i tam czekać ich będzie najdłuższa, bo jednokilometrowa morska przeprawa. Wbiegną do wody, by pokonać pionowe ścianki, przeczołgają się przez czarne rury zwane jelitami i piaszczyste zasieki. Sprawdzą swoją siłę pokonując pętle z pieskiem, czyli umocowanym na linie kamieniem. Przemoczeni, ze smakiem soli i piasku w ustach wrócą znów na końcówkę trasy Intro, która doprowadzi ich do mety.

Ekstremalna przygoda uczestników Classica (12 km i ponad 50 przeszkód) rozpocznie się podobnie jak kolegów z krótszego dystansu. Jednak ich trasa będzie znacząco dłuższa sięgać będzie aż do terenów Parku Brzeźnieńskich im. Haffnera. Startujący kilkukrotnie wbiegną na plażę i do morza. Czekać ich będzie prawdziwa morska przeprawa oraz głębokie doły. Pokonywać będą  skomplikowany gąszcz lin Wdowy,  Poręcze Wąskie, Poręcze Szerokie. Wespną się na Wariata, przejdą przez Tybetański Mostek i zdobędą szczyty Komandosa.

Podczas ekstremalnego weekendu w sportowej zabawie będą mogły wziąć udział także dzieci w wieku 4-11 lat, dla których przygotowana zostanie specjalna trasa Runmageddonu Kids. Mali bohaterowie pokonają odcinek 1 kilometra najeżony ponad 10  przeszkodami.

Przeszkodowe debiuty i atrakcje dla kibiców

Swój debiut na Pomorzu będą miały też takie konstrukcje Runmageddonu jak:  Flying Monkey – przeszkoda z zawieszonymi drążkami, którą da się pokonać tylko, przeskakując z drążka na drążek za pomocą rąk. Killer Plank – zawieszona poziomo drewniana belka, wzdłuż której zawodnik przemieszcza się tak długo, aż na jej końcu uderzy ręką w dzwonek. Kołkosznikov imponująca pionowa ściana, którą zdobywa się poprzez wspinaczkę z użyciem kołków. Przeszkodę można pokonać tylko za pomocą rąk.

Przechodnie, rodziny startujących oraz fani ekstremalnej zabawy będą mogli spędzić miło czas w Miasteczku Kibica, w którym nie zabraknie wyzwań dla dorosłych i zabaw dla dzieci.

Tegoroczny cykl Runmageddonu we wrześniu nabierze tempa. W najbliższy weekend impreza odwiedzi Gdańsk, w kolejny Lesznowolę k. Warszawy, a na koniec września po raz pierwszy w historii bieg odbędzie się w Wałbrzychu.

mat pras.