Runmageddon organizuje Drugie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. Wśród uczestników przedstawiciele naszej redakcji

Już w najbliższą sobotę, 22 września podczas Runmageddonu Rekrut na torze motocrossowym w podwarszawskiej Lesznowoli odbędą się II Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. Reprezentanci prasy, internetu, radia i telewizji zmierzą się z 6 kilometrowym dystansem najeżonym ponad 30 przeszkodami. Czeka na nich wiele zmyślnych przeszkód, na których przetestują swoją siłę i charakter.

Do dnia dzisiejszego swój start potwierdziło ponad piętnaście redakcji m.in.: dziennikarze Radia Zet, RMF FM, TVN, TVP, Canal +, a także Wirtualnej Polski, Bankier.pl. Do grona odważnych uczestników dołączyli także przedstawiciele z serwisów: Mamyruszamy.pl, Vice.com, Weszło.com, Zabiegani.tv, Ekstraklasa Livepark i Extremalny.pl. Swoją reprezentację po raz kolejny wystawiły agencje informacyjne: AKPA oraz Newsrm.tv. Na starcie staną również przedstawiciele naszej redakcji, a cele, które przed nimi stawiamy są ambitnie.

Portal Biegowe.pl o Runmageddonie pisze bardzo często o biegach przeszkodowych. Relacjonując imprezy z różnych stron kraju, z zazdrością patrzyliśmy na uśmiechnięte twarze jego uczestników.  Satysfakcję z ukończenia Runmageddonu widzieliśmy praktycznie od morza aż po Beskidy. Jednak to wszystko znaliśmy od tej drugiej, dziennikarskiej strony. Dlatego Mistrzostwa Polski organizowane przez Runmageddon, będą dla naszych dziennikarzy okazją do sprawdzenia na własnej skórze wyjątkowego klimatu imprezy oraz własnych charakterów. Mimo, że to będzie nasze pierwsze zetknięcie się z Runmageddonem w roli uczestników, cele mamy ambitne. Będziemy szczęśliwi, jeśli naszym zawodnikom uda pokonać się wszystkie przeszkody i nie przybiegną do mety na ostatnim miejscu – mówi Marcin Dulnik, redaktor naczelny Biegowe.pl.

Dziennikarze, podczas sobotniego eventu przebiegną około 6 kilometrów i staną twarzą twarz z kultowymi przeszkodami Runmageddonu. Czego mogą się spodziewać? Tuż za startem, sprawdzą swoją siłę pokonując Pętlę z obciążeniem, skoczność przebiegając Dywan z Opon oraz przetestują umiejętność czołgania się pod zasiekami.

Mistrzostwa Polski Dziennikarzy

Będą musieli poradzić sobie z głębokimi Dołami, kilkumetrowymi Ściankami, Równoważnią oraz słynną Porodówką, która sprawi, że poczują się jak nowo narodzeni. Zmierzą się z Indianą XXL, kolosem z opon Oponeo, pogromcą mięśni rąk Multirigiem. Przeskoczą nad Ogniową i dla ochłody wskoczą do Lodowej, zbiornika z lodowatą wodą. Większość reprezentantów polskich mediów zdecydowała się wystartować w redakcyjnych grupach. Dzięki czemu raźniej im będzie pokonywać przeszkody, pomagając sobie nawzajem. Pojedynczy przedstawiciele mediów mogą liczyć na pomoc wolontariuszy, którzy zawsze ochoczo wspierają startujących. Przedstawiciele redakcji biegowe.pl wystartują w duecie.

Mistrzostwa Polski Dziennikarzy

Cieszymy się, że w środowisku dziennikarskim znaleźli się chętni, którzy chcą spróbować swoich sił w Runmageddonie. Niektórzy ze startujących robić to będą pierwszy raz i życzę im, żeby dobiegając na metę poczuli co to znaczy siła i charakter, i satysfakcja Runmageddończyka. Inni po raz kolejny staną na starcie, by znowu przeżyć ten niecodzienny bieg i ich też serdecznie witam – mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Dziennikarze  wystartują w serii specjalnej o godzinie 12:30.

red. na podstawie mat. pras