W weekend Runmageddon zadebiutuje w Wałbrzychu

W weekend, 29-30 września na terenie Ośrodka Aqua Zdrój przy ulicy Ratuszowej 6 odbędzie się pierwsza wałbrzyska edycja Runmageddonu. Jak informuje Biuro Prasowe imprezy na uczestnictwo w biegu zdecydowało się dotychczas blisko 2 tysiące osób. Organizatorzy przygotowali dla nich trasy w formułach Rekrut i Classic. W programie imprezy jest również Runmageddon Kids. 

TOP 10 przeszkód

Wraki samochodów, Pole dance czy Aquaman –  to tylko niektóre z przeszkód jakie staną na drodze uczestników Runmageddonu w Wałbrzychu. Poza tym zmierzą się z Wariatem, polatają na Flying Monkey i sprawdzą siłę rąk wdrapując się na Kołkosznikova.  Na zawodników czekać będzie również Morderczy podbieg pod hałdę „Wiesław”, Wędka żniwiarza, po której trzeba będzie się wspiąć, by wydostać się z dołu i ustawiona pod dużym kątem, a tym samym pozwalająca na szybki i ekscytujący ślizg Zjeżdżalnia.

Jak wygląda program imprezy?

Runmageddon Wałbrzych rozpocznie się w sobotę, 29 września, o godzinie 8:40 i 8:50 startami serii Elite w formule Rekrut czyli 6 kilometrów i ponad 30 przeszkód. W godzinach 9:00-12:30, w 15 minutowych odstępach na linii startu pojawiać się będą wszyscy biorący udział w seriach Open tej samej formuły. Od godziny 16.30 do 17:15 na dystansie 3 kilometrów i 15+ przeszkód startować będą uczestnicy najkrótszej z formuł, formuły Intro.
Dekoracja zwycięzców sobotniej serii Elite odbędzie się o godzinie 11:00.

Niedzielne starty również zainaugurują starty serii Elite, tym razem na dystansie 12 kilometrów formuły Classic z jej ponad 50 przeszkodami.  Uczestnicy wyruszać będą na trasę w dwóch turach o 8:40 i 8:50. Od godziny 9:00 do 11:00 będzie można dopingować uczestników serii Open w formule Classic, którzy podobnie jak formuła Rekrut dnia poprzedniego, startować będą co 15 minut.
 Dekoracja zwycięzców niedzielnych startów serii Elite rozpocznie się o godzinie 13:00.

Podczas dwóch dni trwania Runmageddonu Wałbrzych również dzieci będą mogły sprawdzić się na specjalnie przygotowanej jednokilometrowej trasie Runmageddonu KIDS, która najeżona będzie ponad 10 przeszkodami. Najmłodsi fani ekstremalnego biegania rywalizować będą ze sobą od godziny 10:00 do 14:40 ruszając na start co 20 minut.

Atrakcje dodatkowe

Zarówno dla zawodników jak i dla tłumnie odwiedzających Runmageddon, kibiców, organizator przygotował Miasteczko Kibica, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można między innymi skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej lub sprawdzić się w strefie challenge.

red na podstawie materiału prasowego