8. Samsung Szamotuły Półmaraton z atrakcyjnymi nagrodami

Już w najbliższą niedzielę, 7 października odbędzie się 8. Samsung Szamotuły Półmaraton. Na ponad 1,5 tysiąca uczestników czeka wiele atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsora tytularnego imprezy. Zawody zaliczają się do cyklu Grand Prix Wielkopolski, a na starcie zobaczymy wielu uznanych zawodników. W Szamotułach oprócz ubiegłorocznych zwycięzców pobiegną m.in. Lilia Fiskowicz, uczestniczka olimpijskiego maratonu w Rio de Janeiro, Paulina Kaczyńska – reprezentantka Polski na tegorocznych Mistrzostwach Europy czy Damian Kabat – trzykrotny zwycięzca szamotulskiej połówki. 

Mołdawia, Ukraina czy Polska?

Bardzo ciekawie zapowiada się niedzielny półmaraton w Szamotułach, gdzie na płaskiej i szybkiej trasie będzie toczyć się rywalizacja o zwycięstwo. Walka przebiegać będzie pod znakiem Ukraińsko-Mołdawsko-Polskiej rywalizacji. Na starcie półmaratonu zobaczymy ubiegłorocznych zwycięzców, Mykolę Gorbuszko (1:08:29) i Olesię Smowjenko (1:17:15) z Mołdawii. Obrona tytułów nie będzie jednak łatwym zadaniem. Smowjenko – czwarta zawodniczki niedawnego 40. PZU Maratonu Warszawskiego, o wygraną będzie musiała powalczyć z Lilią Fiskowicz, olimpijką z Rio de Janeiro i zwyciężczynią wielu biegów w Polsce. W ubiegłym roku właśnie te dwie zawodniczki stoczyły pasjonującą walkę, w której na mecie o jedną sekundę szybsza okazała się Smowjenko. Zawodniczka z Mołdawii wynikiem 1:17:15 ustanowiła także kobiecy rekord trasy Samsung Szamotuły Półmaraton. Do walki o czołowe lokaty włączy się z pewnością Paulina Kaczyńska, tegoroczna Mistrzyni Polski w półmaratonie, która z Piły oprócz tytułu przywiozła także swój nowy rekord życiowy – 1:14:28.

Paulina Kaczyńska

Wśród mężczyzn sprawa zwycięstwa powinna się rozstrzygnąć pomiędzy Gorbuszko a grupą ukraińskich zawodników, z których najlepszym rekordem życiowym 1:03:47 legitymuje się Mykhaylo Iveruk. O miejsce na najwyższym stopniu podium powalczy także Damian Kabat, który w Szamotułach zwyciężał już trzykrotnie z rzędu! Zawodnik WMLKS Pomorze Stargard posiada rekord życiowy na poziomie 1:06:16, a podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w półmaratonie zajął czwarte miejsce z czasem 1:07:48.

Moc nagród

Na uczestników biegu na mecie czekać będzie mnóstwo nagród rzeczowych ufundowanych przez firmę Samsung, sponsora tytularnego imprezy. Biegacze do których uśmiechnie się szczęście do domu oprócz pamiątkowego medalu zabiorą także lodówki, pralki, odkurzacze, smartfony, tablety oraz sprzęt audio. Co ważne, szansę na nagrody rzeczowe mają nie tylko uczestnicy biegu na dystansie półmaratonu, ale także imprez towarzyszących, biegu rodzinnego oraz marszu Nordic Walking. Specjalną nagrodę finansową organizatorzy zaplanowali w kategorii kobiet i mężczyzn za pobicie rekordu trasy. Zawodnik który pobiegnie szybciej niż 1:07:02 oraz zawodniczka z czasem lepszym niż 1:17:15 otrzymają premię w wysokości 1000 zł.

Biuro Zawodów

Biuro zawodów tradycyjnie znajdować się będzie w hali Wacław, przy ul. Sportowej 6 w Szamotułach. Tam też organizatorzy przygotowali przebieralnie oraz prysznice. Biuro zawodów czynne będzie w sobotę w godzinach 15:00-20:00 oraz w niedzielę, w godzinach 7:30-10:30.

 

mat.pras