AmberExpo Półmaraton Gdańsk taniej tylko do 19 października

AmberExpo Półmaraton Gdańsk pozostaje największym biegiem ulicznym w Gdańsku, a liczba zawodników startujących w zawodach z roku na rok systematycznie rośnie. Trasa tegorocznej, piątej edycji zawodów przebiegać będzie głównymi arteriami miasta, a zawodnicy mijać będę symbole i najpopularniejsze miejsca na mapie Gdańska. W tym roku w imprezie planowany jest udział blisko 7 tysięcy zawodników, a zapisy nadal trwają. Gdański półmaraton odbędzie się w dniach 27-28 października, a tylko do 19 października obowiązują niższe opłaty startowe.

Mnogość dystansów

Do tej pory podczas AmberExpo Półmaraton Gdańsk oprócz koronnego półmaratonu, do wyboru był Biegu na Piątkę (5 km). Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biegaczy, w tym roku zdecydowano o dołączeniu do imprezy kolejnego dystansu, będzie to ogromnie popularna wśród biegaczy „dycha”.

Półmaraton Gdańsk

Nocna Dycha

W sobotę (27 października) o godz. 23:00 zawodnicy wystartują w biegu pod nazwą „Nocna Dycha”, a jego dodatkową atrakcją będzie niecodzienny konkurs „Przebierańców”. Zawodnicy będą musieli pokonać całą trasę biegu w dowolnym przebraniu, wykonanym przez siebie lub wypożyczonym. Tutaj ograniczeniem będzie jedynie wyobraźnia biegaczy! Wszyscy przebierańcy będą mogli dodatkowo wziąć udział w specjalnie przygotowanym konkursie na profilu imprezy na portalu Facebook. W wyznaczonym miejscu, tuż przed biegiem będą musieli dać się sfotografować, a zdjęcia zostaną umieszczone w specjalnej galerii, z której internauci wybiorą osobę w najlepszym kostiumie.

Zapisy cały czas trwają, a na listach startowych widnieją nazwiska ponad 5000 osób.

Tylko do 19 października obowiązują niższe opłaty startowe na zawody. Od 20 października kwota wpisowego zmieni się:

  • z 99 zł na 129 zł – Półmaraton
  • z 59 na 89 zł – Nocna Dycha
  • z 49 na 79 zł – Bieg na Piątkę
Amber Kids

Kolejny raz podczas AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2018 odbędzie się impreza towarzysząca Amber Kids, czyli zawody biegowe dla dzieci na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Podobnie jak w ubiegłym roku, każdy rodzic będzie mógł wystartować w „Biegu z wózkiem dziecięcym”, zarówno na dystansie 5 km, jak i półmaratonu. Patronem tej klasyfikacji jest marka THULE.

Półmaraton Gdańsk

Bieg na Piątkę i Półmaraton

W niedzielę (28 października) o godz. 09:00 biegacze wystartują tradycyjnie w Biegu na Piątkę i w koronnym biegu na dystansie półmaratonu. Podczas Biegu na Piątkę rozegrana zostanie popularna klasyfikacja dla firm pod nazwą Firmowa Piątka. Drużyna startująca w tej rywalizacji musi się składać przynajmniej z pięciu osób, a klasyfikacja generalna to suma pięciu najlepszych czasów osób z danego teamu.

Trasy wszystkich dystansów w ramach AmberExpo Półmaraton Gdańsk posiadają atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Niemal płaskie profile powodują, że są one szybkie. Impreza skierowana jest głównie do biegaczy amatorów, choć startują w niej również wyczynowi zawodnicy. Na osoby towarzysząc biegaczom i wszystkich kibiców będą czekały różnorodne atrakcje w halach AmberExpo. Wszyscy kibice będą mogli obserwować cały bieg na telebimie, a najmłodsi bawić się w atrakcyjnej strefie KIDS.

Aby zapisać się na AmberExpo Półmaraton Gdańsk należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

 

źródło: polmaratongdansk.pl

Fot. Paweł Naskrent/Maratomania.pl