Biegun kończy sezon i zapowiada Siwy Dym

17 listopada na terenie Kolibki Adventure Park w Gdyni odbędzie się trzecia tegoroczna edycja biegu przeszkodowego Biegun. Tym razem pod hasłem „Siwy Dym”. W programie imprezy biegi w fali Elite, Open oraz Bieg Rodzinny. Nowością będzie specjalna seria Before (B4) dla osób rozpoczynających swoją przygodę z biegami OCR. Jak dowiedzieliśmy się, na liście startowej imprezy obecnie znajduje się około 300 osób.

Cykl biegów Biegun jest pomyślany w taki sposób, że co roku odbywają się trzy edycje – wiosenna, wakacyjna i jesienna. – Każda edycja biegu nazywa się inaczej, aby lepiej móc je odróżnić. Nazwy – niekiedy żartobliwe – odzwierciedlają klimat całej imprezy. Mamy jesień, jest chłodno, zapłonie więc wiele ognisk. Będzie siwo! –  zapowiadają organizatorzy biegu.

Na uczestników czekać będzie wymagająca trasa wytyczona na terenie Kolibki Adventure Park w Gdyni. Znajdą się na niej przeszkody sztuczne i naturalne. Bieg będzie odbywał się na pętli. Tylko od zawodnika zależy, ile zdoła pokonać okrążeń w wyznaczonym limicie czasu. Przy mijaniu linii startu może zdecydować, czy schodzi z trasy osiągając biegun swoich możliwości. Chęć zakończenia biegu sygnalizuje poprzez wbicie charakterystycznej chorągiewki.

– Siwy Dym to idealna okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności i wytrzymałość nabytą przez cały sezon treningów. Wyjątkowa i niepowtarzalna formuła biegu sprawi, że zarówno zaprawieni w boju jak i początkujący biegacze będą mieli szansę powalczyć o podium. Starannie przygotowana trasa, niebanalne przeszkody i atmosfera zdrowej rywalizacji rozgrzeją do czerwoności największego nawet „zmarźlucha”. – zachęcają organizatorzy.

Przebieg trasy ma zaskoczyć również tych biegaczy, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach Bieguna. Jako pierwsi wystartują zawodnicy w fali Open, później uczestnicy Biegu Rodzinnego, na którego starcie staną rodziny z dziećmi. Wspólnie zmierzą się z ciężką trasą, wymagającymi przeszkodami i przeżyją niesamowitą przygodę. Na koniec o godzinie 13:00 wystartują najlepsi biegacze przeszkodowi z fali Elite.

Before (B4), czyli nowa formuła Bieguna

W klimacie zabawy ma być utrzymana nowa formuła Bieguna – Before (B4), do udziału w której organizator zachęca wszystkich, którzy obawiają się, że nie podołają regularnej trasie. Bieg odbędzie się w sobotę 17 listopada o godzinie 10:30 na dystansie 3km, na którym znajdą się uproszczone przeszkody z fali Open oraz konstrukcje o niskim stopniu trudności zbudowane specjalnie na potrzeby nowej formuły. W biegu B4 nie będzie prowadzony pomiar czasu, a na mecie każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal.

Tym samym Biegun będzie kolejną po Destroyer Race i Barbarian Race imprezą biegową, która wprowadza specjalne serie dla osób początkujących.

Zapisy na listopadową odsłonę Bieguna cały czas prowadzone są na tej stronie internetowej. Ceny pakietów w zależności od wybranej fali wynoszą od 99 do 219 złotych.

Biegun to bieg przeszkodowy, który odbywa się od 2014 roku. Organizatorem imprezy jest OCR Events, która powstała pod opiekuńczymi skrzydłami Kolibki Adventure Park Gdynia – twórcy Bieguna oraz organizatora Biegu Morskiego Komandosa, I Mistrzostw Polski OCR, a także Mistrzostw Europy OCR w 2019 roku.

red