Pobiegnij maraton w Nowy Rok i zostań Cyborgiem

Właśnie ruszyły zapisy na XIII Noworoczny Maraton Cyborga, który wystartuje 1 stycznia 2019 roku o godzinie 12:00. Trasa biegu zostanie poprowadzona tradycyjnie na około 7 kilometrowej pętli w Parku Śląskim w Chorzowie. Cena pakietu do 1 grudnia wynosi 49 złotych, po tym terminie wzrośnie o 20 złotych.

– Od 13 lat na biegowo witamy Nowy Rok w Parku Śląskim. Nasza impreza w kalendarzu jest drugim maratonem na świecie – informuje Mateusz Banaś, organizator biegu. – Wcześniej, dokładnie o północy od 2005 roku startuje Neujahrsmarathon Zürich, który podobnie jak nasz bieg odbywa się na pętlach. Do Chorzowa na Maraton Cyborga przyjeżdżają ludzie z całej Polski, a nawet mamy zawodników z zagranicy. W ubiegłym roku bieg ukończyło 850 osób. Liczymy, że w tym roku uda nam się dobić do tysiąca – zapowiada.

Ile pętli zdołasz pokonać?

Maraton Cyborga odbywa się na 7 kilometrowej pętli w Parku Śląskim. Wszyscy uczestnicy startują wspólnie i pokonują kolejne pętle wedle chęci i uznania. Można przebiec 7, 14, 21, 28, 35 lub 42 kilometry. Warunkiem sklasyfikowania jest ukończenie każdej rozpoczętej pętli. Decyzję o zakończeniu biegu można podjąć w momencie przekraczania linii mety/startu kolejnego okrążenia.

Limit czasu na pokonanie wybranego dystansu to 6 godzin od wystrzału startera. Po tym czasie nie będzie możliwości rozpoczęcia kolejnej pętli. Biegacze ultra będą mogli przebiec dodatkową pętlę do dystansu 49 km pod warunkiem, że cały bieg uda im się zakończyć w limicie czasu. W ubiegłym roku ta sztuka udała się 11 uczestnikom, a Dariusz Garczyński z Katowic zdołał pokonać jeszcze jedno okrążenie. Dystans 56 kilometrów przebiegł w 5:09:54.

– Kiedyś Maraton Cyborga miał charakter biegu towarzyskiego, ale od dwóch lat, odkąd zajmujemy się organizacją imprezy postanowiliśmy zadbać o bardziej profesjonalną oprawę.  Na trasie jest punkt odżywczy, oczywiście zapewniamy pomiar czasu, a na najlepszych zawodników czekają puchary i nagrody. Zachęcam do startu w biegu i do zostania Cyborgiem, w końcu jaki początek roku, taki cały rok! – mówi Mateusz Banaś.

Maraton Cyborga ruszy w Nowy Rok w samo południe. Linia startu znajdzie się w Parku Śląskim w Chorzowie przy hali wystawowej „Kapelusz”.

Zapisy na bieg prowadzone są na stronie internetowej imprezy.

red

fot. maratoncyborg.pl