Ruszają zapisy na Gdynia Półmaraton 2019

Dziś, w poniedziałek 1 października od godziny 14:00 Gdynia Półmaraton otwiera regularną rejestrację do startu w przyszłorocznej edycji biegu. Jeden z czołowych półmaratonów w Polsce odbędzie się 17 marca 2019 roku i będzie próbą generalną przed Mistrzostwami Świata w Półmaratonie, które odbędą się w Gdyni w marcu 2020 roku. Organizatorzy przygotowali 10 tysięcy pakietów startowych. Opłata startowa w pierwszym miesiącu zapisów wynosi 79 zł i z każdym kolejnym miesiącem będzie wzrastała o 10 zł.

Równolegle z główną rejestracją, będzie można się zapisać także na bieg sztafetowy i biegi dziecięce. – Zawodnicy będą mieli możliwość wyboru dwóch opcji pakietu startowego: z oficjalnym gadżetem zawodów, lub z gadżetem i koszulką. Oferujemy też szereg usług dodatkowych, które zawodnik może nabyć, ale nie jest to konieczne do startu w zawodach. Wśród nich znajdą się m.in. grawerowanie medalu, finisher photos czy usługa dostarczenia pakietu startowego do domu – zapowiada Michał Drelich, dyrektor zawodów.

Przypomnijmy, że decyzją Rady Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), w marcu 2020 roku Gdynia będzie gospodarzem mistrzostw świata w półmaratonie. Mistrzostwa Świata zbliżają się wielkimi krokami. Choć pozostało do nich jeszcze 18 miesięcy, już teraz intensywnie pracujemy nad rozwiązaniami, które sprawią, że to wydarzenie będzie absolutnie wyjątkowe – mówi Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu Gdynia Półmaratonu. – W toku dyskusji uznaliśmy, że konieczna będzie modyfikacja dotychczasowej trasy biegu i tę zmianę wprowadzimy już w najbliższej edycji Gdynia Półmaratonu. Nie mogę jeszcze zdradzić przebiegu całej trasy, ale już teraz wiemy, że zawodnicy będą finiszować na Plaży Miejskiej w Gdyni – dodaje.

Gdynia Półmaraton

Przyznanie prawa do organizacji tak znaczącej imprezy to wielki sukces organizatorów gdyńskiego półmaratonu, którego pierwsza edycja odbyła się zaledwie w 2016 roku i wzięło w nim udział ponad 4 000 biegaczy. W drugiej edycji biegu wystartowało już 6 tysięcy zawodników.

Dodatkowego prestiżu imprezie dodaje m.in. certyfikat IAAF Road Race Bronze Label, który przyznawany jest imprezom o wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Gdynia Półmaraton może pochwalić się również pięcioma gwiazdkami Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej. Przyszłoroczny gdyński półmaraton będzie więc dla organizatorów próbą generalną przed imprezą, na którą do Gdyni przyjedzie absolutna światowa czołówka biegaczy.

Gdynia Półmaraton to także imprezy towarzyszące. Wśród nich – sztafeta półmaratońska i biegi dla dzieci. Zapisy na oba te wydarzenia prowadzone będą równolegle z główną rejestracją. W planach są też nowe punkty programu, o których organizatorzy poinformują w późniejszym terminie.

Staramy się, aby Gdynia Półmaraton oferował ciekawe, innowacyjne rozwiązania dla biegaczy i kibiców. Bez wątpienia ponownie zorganizujemy specjalną strefę dla kobiet, która zwiększy ich komfort udziału w imprezie. Przed nami także kolejna edycja konkursu Mistrz Kibicowania oraz zupełnie nowa inicjatywa dla biegaczy, którzy planują swój pierwszy start w półmaratonie. Szczegóły tej akcji podamy już niebawem – zapewnia Piotr Jakóbik.

Gdynia Półmaraton

Choć Gdynia Półmaraton regularną rejestrację otwiera dopiero dziś o godzinie 14:00, na liście startowej imprezy jest już blisko 800 zawodników, którzy skorzystali z możliwości prerejestracji tuż po zakończeniu tegorocznej edycji zawodów.

Szczegółowe informacje nt. procesu rejestracji, można znaleźć TUTAJ. Więcej informacji na www.gdyniapolmaraton.pl

 

red. na podst. mat. pras