4. Dziesiątka Babicka w pierwszą sobotę kwietnia

Dziesiątka Babicka, to największa impreza sportowa organizowana na terenie Gminy Stare Babice pod Warszawą. W ramach wydarzenia rozgrywany jest bieg główny na dystansie 10 kilometrów, marsz Nordic Walking, biegi rodzinne, dziecięce i młodzieżowe. W przyszłym roku Dziesiątka Babicka odbędzie się po raz czwarty. Znamy już termin – sobota 6 kwietnia 2019 roku!

Dziesiątka Babicka, to jedna z tych imprez, na którą zapisy kończą się w kilka tygodni po ich uruchomieniu. W imprezie organizowanej przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice co roku udział bierze prawie 1 000 zawodników: biegaczy, osób maszerujących z kijkami, dzieci oraz młodzieży.

Najmłodsi poznają smak sportowej rywalizacji biegowej na dystansach: 300, 600 i 1 000 metrów. W biegach „Młode Babice Biegają” nie ma jednak wygranych, ani przegranych – wszyscy którzy dobiegną do mety otrzymują pamiątkowe medale i zostają nagrodzeni brawami.

Bieg główny organizowany w ramach wydarzenia, rozgrywany jest na dystansie 10 kilometrów, a od pierwszej edycji organizatorzy dbają o wysoki poziom imprezy, wzorując się na największych wydarzeniach biegowych odbywających się w Polsce. – Trasa posiada atest PZLA, mieliśmy punkty kibicowania, bogaty pakiet startowy, masaże na mecie, a biegaczy na trasie prowadzili pacemakerzy. – mówi Jarosław Płóciennik, Dyrektor GOSiR Stare Babice.

Dziesiątka Babicka

W tegorocznej edycji Dziesiątki Babickiej udział wzięło 685 zawodników i zawodniczek. Najszybszym zawodnikiem na mecie został Mykhaylo Iveruk z Ukrainy, który ustanowił w tym roku nowy rekord trasy (31:49). Drugie miejsce zajął Maciej Badurek (32:25), a trzecie Sławomir Ptak (33:18). Wśród kobiet po raz drugi z rzędu triumfowała Ewa Jagielska (36:24), a na drugim miejscu do mety przybiegła Anna Szyszka (36:53), która na swoim koncie ma starty we wszystkich dotychczasowych edycjach tej imprezy. Jest także rekordzistką trasy wśród kobiet, podczas inauguracyjnej edycji osiągając czas 35:06. Trzecią lokatę w tegorocznym biegu zajęła Izabela Parszczyńska (37:10).

Dziesiątka Babicka

W przyszłym roku Dziesiątka Babicka odbędzie się po raz czwarty, a na bieg organizatorzy zapraszają do Starych Babic w sobotę 6 kwietnia. Start w zawodach na dystansie 10 kilometrów może być świetnym przetarciem i sprawdzianem swojej formy przed wiosennymi maratonami, np. przed odbywającym się tydzień później Orlen Warsaw Marathonem.

Zapisy do 4. Dziesiątki Babickiej ruszą niebawem, a organizatorzy biegu zachęcają do śledzenia informacji na stronie www.dziesiatkababicka.pl.

 

mat.pras

Fot. Dziesiątka Babicka/GOSiR Stare Babice