IX Bieg Na Szczyt RONDO 1 czyli wyścig po schodach i… po pakiety startowe!

23 lutego 2019 roku odbędzie się dziewiąta już edycja Biegu Na Szczyt RONDO 1. Wyścig po schodach na 37. piętro warszawskiego biurowca od lat cieszy się ogromną popularnością, a pakiety startowe schodzą na pniu. Rejestracja do tegorocznej imprezy zostanie uruchomiona 26 listopada o godz. 14:00.

Aż trudno uwierzyć, że już dziewiąty rok organizujemy Bieg Na Szczyt RONDO 1 – mówi Piotr Jakóbik, organizator zawodów. – Co roku staramy się zaskoczyć uczestników czymś nowym. Tak też będzie i tym razem – szczegóły podamy już niebawem. Pewne jest jednak jedno: po raz dziewiąty pomożemy dzieciom z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku – podkreśla Piotr Jakóbik.

Bieg Na Szczyt RONDO 1 cieszy się co roku bardzo dużym zainteresowaniem biegaczy. Ze względu na specyfikę miejsca rozgrywania zawodów i względy bezpieczeństwa, dostępnych jest tylko 500 pakietów startowych, które zwykle wyprzedawane są w pierwszej dobie po uruchomieniu rejestracji.

Niektórzy zawodnicy śmieją się, że nie jest łatwo wbiec na metę, ale jeszcze trudniej zapisać się na bieg. Jesteśmy szalenie dumni z zaufania i lojalności ze strony biegaczy, tym bardziej, że część zawodników pojawia się u nas każdego roku – komentuje Piotr Jakóbik.

Rejestracja internetowa do najbliższej edycji imprezy zostanie uruchomiona 26 listopada br. o godz. 14:00 na portalu SlotMarket.pl. Opłata startowa będzie wynosiła 40 złotych i zostanie w całości przekazana na sfinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla podopiecznych SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku.

Bieg Na Szczyt Rondo 1

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to wydarzenie sportowo-charytatywne, organizowane w biurowcu Rondo 1 w Warszawie. W poprzednich edycjach imprezy na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce zebrano łącznie ponad 200 tysięcy złotych. W 2016 roku, impreza gościła Towerrunning European Championships, a każdego roku do Rondo 1 zjeżdżają czołowi specjaliści w bieganiu po schodach z Europy i świata. W ostatniej edycji zawodów triumfowali Piotr Łobodziński (Polska) i Zuzana Krchova (Czechy), którzy na metę wbiegli odpowiednio w czasie 3:35 i 4:40.

Bieg Na Szczyt RONDO 1 – fakty i liczby

Ranga: Impreza ma rangę Towerrunning 120. Podczas biegu zawodnicy elity sportowej zdobywają punkty do światowego rankingu Towerrunning Tour.

Trasa biegu:

  • bieg na 37. piętro (ale do pokonania jest 38 pięter – w tym piętro 5a)
  • przewyższenie: 142 metry
  • do pokonania jest 836 stopni
  • klatka lewoskrętna
  • liczba schodów na jednym półpiętrze: 11
  • liczba nawrotów: 76

Formuła zawodów:

  • zawody składają się z eliminacji i finału
  • eliminacje rozgrywane w formie indywidualnego biegu na czas
  • Top 10 mężczyzn i Top 10 kobiet z elity sportowej wchodzi do finału
  • finał rozgrywany jako bieg pościgowy, bazując na wynikach eliminacji (oddzielnie kobiety i mężczyźni).

Więcej informacji na www.biegnaszczyt.pl

 

mat.pras

Fot. www.sportografia.pl