Kończą się miejsca na 13. Bieg WOŚP – Policz się z cukrzycą

Chcesz wspomóc zbliżający się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na sportowo? Biegiem do zapisów! Rejestracja do 13. edycji Biegu WOŚP organizowanego pod hasłem „Policz się z cukrzycą” już trwa, a pakiety startowe rozchodzą się w tempie niemal sprinterskim.

Będzie to już 13. edycja biegu odbywającego się podczas wielkiego Finału WOŚP. Celem wydarzenia jest wsparcie jednego z całorocznych programów medycznych realizowanych przez Fundację WOŚP – Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

Dzięki biegom organizowanym w latach 2014-2017, kupiliśmy już 43 pompy dla kobiet ciężarnych z cukrzycą – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP. – Bieg promuje także naszą akcję „Policz się z cukrzycą” , w której biorą udział czołowi polscy producenci żywności, poprzez umieszczanie na opakowaniach produktów żywnościowych ważnych dla diabetyków informacji dodaje.

Uczestnicy imprezy pobiegną 5-kilometrową trasą w centrum Warszawy, ze startem i metą pod Pałacem Kultury i Nauki. Limit uczestników wynosi 5000 osób, a zapisy trwają na stronie SlotMarket.pl.

Lepiej nie zwlekać z decyzją. W ciągu dwóch tygodni od uruchomienia zapisów rozeszło się już ponad 70% dostępnych miejsc, a tempo rejestracji wcale nie spada – zachęca Dariusz Pawelec, organizator biegu z ramienia agencji Sport Evolution.

Opłata startowa wynosi minimum 30 zł, a zebrane w ten sposób środki zostaną spożytkowane na zakup osobistych pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Bieg WOŚP - Policz się z cukrzycą

Bieg „Policz się z cukrzycą” odbędzie się nie tylko w Warszawie, ale też w wielu miejscach Polski. Lokalne sztaby 27. Finału WOŚP zorganizują kilkadziesiąt biegów i imprez sportowych promujących zdrowy styl życia.

Głównym sponsorem biegu jest w tym roku firma Dawtona – producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych.

Więcej informacji na www.wosp.org.pl

mat.pras