Mistrzostwa Świata w półmaratonie Gdynia 2020 z metą na plaży

Do Mistrzostw Świata w półmaratonie, które w 2020 roku odbędą się w Gdyni zostało jeszcze nieco ponad 16 miesięcy, ale organizatorzy już dziś postanowili ujawnić wizualizację mety, która będzie zlokalizowana… na plaży!

 – Mistrzostwa Świata to wyjątkowe wydarzenie. Do Gdyni przyjadą najlepsi biegacze długodystansowi na świecie, a wraz z nimi także tysiące amatorów. W biegu masowym spodziewamy się nawet 20 tysięcy uczestników – mówi Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – W tym roku mieliśmy okazje obserwować Mistrzostwa Świata w półmaratonie w Walencji i muszę przyznać, że poprzeczka dla kolejnego gospodarza tej imprezy została postawiona wysoko. Zastanawialiśmy się, jak to przebić i uznaliśmy, że spektakularna meta na plaży miejskiej w Gdyni nada temu wydarzeniu odpowiedniego rozmachu i niepowtarzalnej atmosfery – dodaje.

Mistrzostwa Świata w półmaratonie

Wzdłuż plaży Gdynia Śródmieście zostanie ułożona specjalna, utwardzona droga. Wybudowane zostaną także trybuny dla około 3 tysięcy widzów. Ostatnie 100 metrów zawodnicy przebiegną po pięknym, turkusowym dywanie przy akompaniamencie głośnej muzyki, a ostatni kilometr Bulwarem Nadmorskim.

Projekt mety przygotowała agencja Sport Evolution, która odpowiada za organizację corocznego Gdynia Półmaratonu.

– Dla tych wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać Mistrzostw Świata w półmaratonie w Polsce, mamy dobrą wiadomość. Przedsmak tych wielkich emocji będziecie mogli poczuć już 17 marca. Wspólnie z władzami miasta podjęliśmy decyzję, że Gdynia Półmaraton 2019 będzie próbą generalną przed Mistrzostwami Świata. W związku z tym uczestnicy naszej imprezy będą mieli niepowtarzalną okazję przetestować nową trasę, na której odbędzie się walka o tytuł mistrzowski, ale także doświadczyć wielkich emocji na finiszu, bo metę Gdynia Półmaratonu 2019 przenosimy na plażę miejską – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution.

Mistrzostwa Świata w półmaratonie

Oficjalna prezentacja trasy Gdynia Półmaratonu 2019, a jednocześnie trasy, na której rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w półmaratonie odbędzie się już 27 listopada!

– Mogę zapewnić, że nie tylko meta będzie spektakularna. Trasa została poprowadzona szerokimi arteriami i przebiega obok najbardziej rozpoznawalnych gdyńskich budowli – mówi Michał Drelich.

Gdynia Półmaraton wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 15-17 marca 2019 r. Na listach startowych jest już prawie 3200 zawodników z 21 krajów świata. W ramach imprez towarzyszących zaplanowane są także biegi dla dzieci i młodzieży, a także expo Living Fit w Arenie Gdynia. Więcej informacji na stronie www.gdyniapolmaraton.pl.

Mistrzostwa Świata w półmaratonie (IAAF World Half Marathon Championships) odbędą się w Gdyni w dniach 27-29 marca 2020 roku.

 

mat.pras